Aşure etkinliğinde buluştular

  Aşure etkinliğinde buluştular

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi tarafından Ceyhan Cemevi’nde  "Aşure Etkinliği" düzenlendi.  Etkinliğine Ceyhan Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Ceyhan İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Ersin Ağçe, İlçe Emniyet Müdürü Alpertunga Berberoğlu, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Geleneksel Aşure Günü’nde semahlar dönüldü. Dualardan sonra katılımcılara aşure ikram edildi. Etkinlikte sanatçılar verdikleri konserle davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Barış ve huzur için dua edildi

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı, “aşure lokmalarının” ülkeye huzur ve barış getirmesini temenni etti. Aşurenin içindeki çeşitlilik ve lezzete dikkat çeken Odabaşı, “Bizler de birbirinin inançlarına, düşüncelerine yaşam tarzına saygı duyarak barış, kardeşlik içinde yaşamalıyız. Muharrem ayının milletimize ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim.” dedi.

 ‘Barış içerisinde birlikte yaşayacağız’

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir  Aydar ise konuşmasında, “ Hepimiz biriz; kitabımız bir, peygamberimiz bir, Ehl-i Beytimiz bir, yüreklerimiz bir… Alevi halkı devamlı bilim, saz ve sözü ile bu topraklarda barış tohumu ekmiştir. Bizim için din, dil, ırk, mezhep ayrımı yoktur. İnsan ayrımı yoktur. Yoksulluğun Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi ve Sünnisi yoktur.  Hastane kapılarında çare bekleyen insanların bir tek kimliği vardır; oda insan olmalarıdır. Bu memlekette barış ve huzur içinde birlikte yaşayacağız.” diye konuştu. Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz ise düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 


 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER