Hastane sahte; hasta gerçek!

Hastane sahte; hasta gerçek!

Adana’da 3 katlı bir binayı tıbbı cihazlarla donatıp, kaçak bir hastaneye çeviren 44 yaşındaki Shadi A.A., burada 2 çalışanıyla birlikte hasta kabul edip, kalp ve damar hastalıklarından hipertansiyona, solunum yolu hastalıklarından doğum kontrole kadar her türlü sağlık hizmeti verdiği ortaya çıktı. ‘Kürtaj’ da yapılan sahte hastanede ihtiyaç duyulan ilaçlar da oluşturulan gizli bir geçitte saklandığı tespit edildi. Sadece Suriyeli sığınmacılara hizmet veren bina polis tarafından basıldı; zanlılar gözaltına alındı. 

KAÇAK ‘HASTANE’ KURDULAR

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki 3 katlı bir binanın, sadece Suriyeli sığınmacılara hizmet veren kaçak bir hastaneye dönüştürüldüğünü tespit etti. Suriye uyruklu Shadi A. A. (44) tarafından, ‘hastane’ olarak işletilen ve tıbbi cihazlarla donatılan binada A.’nın, Kefa Ş. M. (44)  ile birlikte ‘doktor’ olarak görev aldığı belirlendi. 

MUAYENE EDERKEN YAKALANDILAR

Polis, söz konusu kaçak hastaneye şok bir baskın düzenleyerek, A. ve M.’u hasta kabul edip, sözde sağlık hizmeti verirken suçüstü yakaladı. Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle tedaviye gelen yine Suriye uyruklu 5’i kadın 14 kişi de ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Shadi A.A. ve Kefa Ş. M. ve onlara ‘asistanlık’ yapan Muhammed A. (36) da gözaltına alındı.   

İLAÇLAR İÇİN GİZLİ GEÇİT YAPMIŞLAR 

Yapılan aramalardaysa binanın zemin katının ‘bekleme salonu’, ikinci katın ‘hasta kabul’, en üst kattaki odaların da muayenehaneye dönüştürüldüğü tespit edildi. Binanın en üst katındaki bir rafın gizli bir geçidin kapısı olarak kullanıldığı, oluşturulan gizli bölmede de para karşılığı satılan reçetesiz ilaçların stoklanıp saklandığı, buranın aynı zamanda da laboratuar olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Buradan da tam 6 bin 620 kutu ilaç bulundu. 

HEM DOĞUM, HEM DE KÜRTAJ HİZMETİ

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle kaçak hastaneye başvuran Suriyeli sığınmacıların tek tek kaydedilip, hastalıkları ve verilen hizmetle birlikte alınan ücretlerin de kayıt altına alındığı öğrenildi. ‘Doktor’ olarak hizmet veren Shadi A.A. ve Kefa Ş.M.’un, kaçak hastanede ultrason cihazlarıyla ‘doğum kontrol’ hizmeti verip, burada doğumun yanı sıra ‘kürtaj’ da yaptıkları kaydedildi. 

TIBBI CİHAZLARA DA EL KONULDU

Polisin yaptığı aramalarda; 3 adet sedye, 3 adet stetoskop, 2 adet kürtaj çubuğu, 9 adet jetokain enjektör, 2 adet ultrason cihazı, bir 2 adet vajina çubuğu, 2 bin adet enjektör ile birlikte birer adet de ateş ölçer, bebek tartı cihazı, şeker ölçer, tansiyon, EKG, nebulizatör cihazı ele geçirildi. Gözaltına alınan A. ve M. ile birlikte onlara ‘asistan’ olarak yardım eden Muhammed A.’ın emniyetteki sorgusu da sürüyor. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER