‘Altyapıyı güçlendireceğiz’

‘Altyapıyı güçlendireceğiz’

Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel fakülte ziyaretlerine devam ediyor.  Göreve geldiği günden itibaren eğitim ve araştırma alt yapısını geliştirerek dünya üniversiteleri arasında Çukurova Üniversitesi markasını taşımayı hedefleyen Prof. Dr. Meryem Tuncel Eğitim Fakültesinde incelemede bulundu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlü kaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ında eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Doğanay karşıladı. Eğitim Fakültesi binasını gezen Prof. Dr. Tuncel, kuruluş ve eğitim çalışmaları hakkında Dekan Prof. Dr. Ahmet Doğanay’dan bilgi aldı. 

‘Çalışmalar yapacağız’
Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ise öğretmenlik mesleğinin en kutsal mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, Eğitim Fakültelerinin geleceğe şekil verecek bireyleri hazırladığını söyledi. Eğitim Fakültesinin eğitim altyapısının güçlenmesi ve fiziki şartlarını daha iyi koşullara getirilmesi için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Prof. Dr. Tuncel, akademisyenlerden gelen talepleri dinleyerek onlarla tek tek tanıştı.

‘Çağdaş öğretmenler yetiştiriyoruz’
Prof. Dr. Doğanay, 1982 yılında kurulan ve bugüne kadar Türkiye’nin dört bir köşesinde büyük şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar görev yapmaları için birçok çağdaş öğretmen yetiştirdiğini belirterek, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinin eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER