BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

 BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Vali Mahmut Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde açılan yaz okullarında eğitim gören öğrencilerin başarılarını ödüllendirdi. 
Yüreğir Kültür Merkezinde Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Belediyesi’nin iş birliğinde düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, kamu kurum temsilcileri, öğrenci ve veliler katıldı.

‘Kendinizi sürekli yenileyin’

Vali Mahmut Demirtaş; Diyanet İşleri Başkanlığının, müftülükler vasıtasıyla her yıl okulların tatile girmesiyle birlikte çocuklara camilerin ve Kur’an kurslarının kapılarını açtığını dile getirdi. Bu kurslarda işinin ehli hocaların çocuklara Kur’an-ı Kerim, temel dinî bilgiler ve ahlâk eğitimi verdiğini ifade eden Demirtaş, gençlere altın niteliğinde tavsiyelerde bulundu. Zamanın durup dinlenmediği bu dünyada gençlerin zamana ayak uydurması gerektiğini vurgulayan Demirtaş, “Kendinizi sürekli yenilemeli, yeni şeyler öğrenmek için sürekli gayret sarf etmelisiniz. Unutmayın ki bizler, ilk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. ‘İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. O nedenle çok çalışacağız. Bize çalışmak, üretmek yakışır. Bilimde, sanatta, sporda, hayatın her alanında yenilikçi yaklaşımlar sergileyeceğiz.” dedi. 

‘En kıymetli hazinelerimizsiniz’

Devletin, tüm imkânlarıyla gençlerin yanında olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, şöyle devam etti: “İşte Diyanetimizin açtığı yaz kursları, Milli Eğitim Bakanlığımızın açtığı destekleme-yetiştirme kursları, gençlik merkezlerimizdeki spor, sanat kursları sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Valilik olarak sizlerden gelen talepler doğrultusunda bu ve benzeri kursların artırılması ve çeşitlendirilmesi noktasında gereken desteği vermeye hazırız. Sizlerin daha iyi ve daha nezih ortamlarda eğitim-öğretim görmeniz, spor yapmanız, sanatsal faaliyetleri icra etmeniz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü sizler, en kıymetli hazinemizsiniz. Bu hazineyi en iyi bir biçimde işleyip kıymetli bir mücevhere dönüştüreceğiz.” Demirtaş, programın sonunda öğrencilere hediyelerini takdim etti. Çekilen hatıra fotoğrafından sonra program son buldu. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER