Süheyla Tokyay Koleji’nden görkemli yıl sonu etkinliği

Süheyla Tokyay Koleji’nden  görkemli yıl sonu etkinliği

“Harcayan değil üreten, teknolojiye hükmedebilen, mutlu, saygılı, başarılı insanlar yetiştirmek” amacıyla kurulan ve eğitimde 34.yılını geride bırakan Süheyla Tokyay Koleji bu sene ikincisini düzenlediği yılsonu etkinlikleri muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

Türk Milli  Eğitimine yarım asrı aşkın süre fikirleriyle katkı sunan kolejin kurucusu Süheyla Tokyay liderliğinde, tecrübeli yönetici ve öğretmenlere sahip olan kurum, “bilgi ve beceriye sahip, öğrendiklerini hayata aktarabilen, bir sanat dalıyla ilgilenen, spor yapan özgüven sahibi ve kendini ifade edebilen” başarılı nesiller yetiştirme hedefi doğrultusunda büyüyerek, faaliyetlerine devam ediyor.

 

KARALAR’DA ETKİNLİĞE KATILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir, Süheyla Tokyay, öğretmenler ve öğrenciler ile velileri katıldı.

Yılsonu gösterisinde öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben bir konuşma yapan Süheyla Tokyay, “Biz bir eğitim kurumunun ötesinde bir aileyiz. Yıllardır birbirimize kenetlenmiş bir şekilde eğitimcilik anlayışımızı devam ettiriyoruz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin Türkiye çapında almış olduğu dereceler bizlere gurur vermekte. Sadece dersteki başarıları değil kültürel, sanatsal alanlarda öğrencilerimizin aldığı başarılar bizleri daha da mutlu etmektedir. Adana’da, Emek Mahallesi’nde yetiştirdiğimiz çocuklar her alanda Türkiye derecesi elde ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarında en büyük etken olan 1985’ten bugüne Süheyla Tokyay Koleji’nde emek veren bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Süheyla Tokyay’ın yetiştirdiği öğretmenler yarın Süheyla Tokyay’ı da aşacaklardır” diye konuştu.

EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, eğitimin ülkemizde ve tüm dünyada en temel ve öncelikli olduğunu belirtti. Karalar 1985’ten bu güne Adana’ya emek eden başta Süheyla Tokyay olmak üzere yetiştirdiği bütün eğitimci ve öğrencilerine teşekkür etti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu ülkenin kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizen Karalar, “Bundan dolayı eğitim ve öğretim çok önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Eğitim iyi kullanıldığında bir ülke müreffeh, uygar, gelişmiş, bağımsız bir hale getirilebilir. İyi kullanılmadığında ise bir ülkeyi batırılabilir.’ diyor. Bundan dolayı eğitim çok önemlidir. Bu vesile ile Süheyla (Tokyay) ablama huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Ve biliyorum ki bu kurumda fikri hür, vicdanı hür insanlar yetişiyor.” diye konuştu.

‘SÜHEYLA TOKYAY’IN KAPISINI ÇALDIM’

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de, 1986 yılında gazetecilik yaptığı dönemde yaşadığı bir anekdotu anlattı.  Süheyla Tokyay’ın eğitime gönül vermiş, öğrencilerini çocuklarından daha çok seven önemli bir öğretmen olduğunu dile getiren Esendemir,  şöyle devam etti: “Tabiki yasal olan var olmayan var. Ancak, aşırı kar hırsı bazı dershanecilerin gözünü döndermiş. Kanunları hiçe sayıyorlar, kural tanımıyorlar. Emek Mahallesi’nde evinde çocuklara ders veren bir öğretmen var. Elime bir yönetmelik geçti bunları tek tek kontrol ediyorum. Yönetmeliklere uyanj var mı, yok mu tek tek kontrol ediyorum. Hepsinin açıklarını, eksiklerini tespit ediyorum ve Süheyla Tokyay’ın kapısını çalıyorum. Devlet memuru ders veriyor. Aslında vermemesi lazım ama kadın mecbur kalmış. Parası olan var olmayan var. O zaman çalıştığım gazetede dershanelerin haberini yapmıştım. İki çocuğumu Süheyla Tokyay hanımın dershanesine yazdırdım. Sonrasında gittim ben haberi yapan gazeteciyim dedim, kendisi bana sarıldı. Çünkü kendisi emekçi bir insan. Bu işe gönül vermiş bir eğitimci. Burada emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

‘BAŞARILARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ’

Okulun Kurucu Temsilcisi Levent Tokyay, kurum öğrencilerinin eğitimdeki başarılarına işaret ederek, “Türkiye’de hayvan ve böcek müzesi olan ilk ve tek okul biziz. Zeka oyunlarıyla eğitim yapmak Süheyla Tokyay’ın yıllardır başarıya giderken uyguladığı metotlardan birisidir. Pek çok alanda elde ettiğimiz Adana ve Türkiye geneli birinciliklerle gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu

ETKİNLİKLER BÜYÜK ALKIŞ TOPLADI

Kurucu Temsilcisi Levent Tokyay ve Okul müdürü Tülin Çabuk’un konuşmalarının ardından etkinliğe geçildi. Sırasıyla Dans kulübü, Duru Ela Yılmaz, Solo Piyano, Drama Kulübü, İngilizce Kulübü, Arda Öcal Solo Piyano, Ömer Taştepe Solo Gitar, İşaret Dili Kulübü, Hayat bayram olsa ve İzmir Marşı, Kodlama Kulübü, Deniz Efe Üsteki’den Keman, Naz Üsteki ve Rüya Tanoğlu’ndan piyano, İlayda Aslan cimnastik, Gitar Grubu ve Zeynep Naz Oruç, Nehir Durak Solo dans, Alya Dağsuyu, solo piyano ile yaptıkları göster büyük alkış topladı. Etkinliğinj sonunda sahneye davet edilen tüm öğretmen ve öğrenciler hep birlikte 10. Yıl Marşını söylediler.

 

 

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER