AOSB'DE ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ

AOSB'DE ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan firmalara yönelik, giderleri azaltarak, düşük maliyetli, az enerji harcayan, az yer kaplayan ve yüksek kalitede ürün üreten fabrikaların rekabet gücünü arttıran “Endüstri4.0 ve Digital Makinalar” konulu seminer düzenlendi.

Bölge Müdürlüğü Seyhan Toplantı Salonu’nda, “Protekno Mühendislik" ve "SchneiderElectric" firmaları tarafından verilen seminerde, sanayi kuruluşlarının çok küçük bütçeler ile çok ciddi dönüşümler sağlayabilecek teknolojiler ve dijital dönüşümleri gerçekleştirmelerinin ipuçları paylaşıldı.Protekno Endüstri4.0&IoT Grup Müdürü İbrahim Kuşçu,sunumunda, Türkiye'nin Endüstri 1.0, 2.0, 3.0'ı kaçırdığını ve geç kaldığını ancak endüstri 4.0'ı yakalaması gerektiğini belirterek, “Eğer yabancı firmalar ile rekabet gücümüzü arttırmak istiyorsak bir an önce dönüşümümüzü tamamlamamız gerekir. Ancak, bu şekilde üreten ülkelerin yanında yerimizi alabiliriz” dedi.

Endüstri 4,0'ın insan kaynağından ve enerjiden sağladığı tasarrufa dikkat çeken Kuşçu, bunları daha akılcı bir alana yönlendirip, daha inovatif çalışmalar yaparak kazancın arttırılabileceğini söyledi.Hager Doğu Akdeniz & Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Sefer Acer ise dijital fabrikaya geçiş için gerekli tüm sistemler konusunda bilgi verdiği sunumunda, dijital fabrika çözümlerinin Endüstri4.0’a geçiş sürecini hızlandıracağına vurgu yaptı. Acer,  bu konuda izlenecek süreci tüm detaylarıyla örnekleriyle anlattıktan sonra yol haritasını da çizdi.  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER