Berman Mantı: Tarımda üreten kadının kimliğini belirleyeceğiz

Berman Mantı: Tarımda üreten kadının kimliğini belirleyeceğiz

‘Adana Üreten Kadın Festivali’ ile üretim ekonomisine katkı koyan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), bu kez Tarıma Dayalı Üretim Ekonomisini yaşama geçirmek için çalışmalara başladı.

MANTI, “ÜRETTİKLERİMİZLE TÜRKİYE’NİN YARISINI DOYURURUZ”

Tarıma Dayalı Üretim Ekonomisi hakkında fikir teatisi yapmak ve tecrübelerinden yararlanmak üzere Kars Gravyer Peynirinin yeni mucidi İlhan Koçulu’yu Adana’ya davet ettiklerini ifade eden İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Kentimizin kimliğinin yeniden belirlendiği ve şekillendiği süreçte tarım ve tarıma bağlı sanayinin  gelişmesine katkı koymak adına üretim konusunda Kars’ı Kars yapan İlhan Koçulu, Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ve ekibi ile Adana’nın köylerini gezdik. Bu gezi ile biz Çukurova olarak ürettiklerimizle kendimizi doyurduğumuz gibi Türkiye’nin yarısını da doyuracak potansiyele sahip olduğumuzu gördük. İŞKAD olarak bu kez tarımda üreten kadının kimliğini belirlemek amacıyla tarımla ilgili tüm çalışmalarda efor sarfetme kararı aldık. Tarımda üreten kadına dokunarak dikkat çekmek ve destek olmak istiyoruz.” dedi. 

KOÇULU, “KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YATIRIM YAPILMALI”

 

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın katkı ve destekleriyle çok güzel projeler başlatıldığını ve bunun memnunluk verici olduğunu söyleyen Kars Grevyeri Peynirinin yeni mucidi İlhan Koçulu, konuşmasında “Adana’nın tarımsal üretim alanında rekabetçi konuma gelmesi için katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapılmalıdır. Bu yatırımlar Adana ekonomisine ciddi katkı sunacaktır. Özellikle evlerinde boş vakti olan köy kadınları ile yapılabilecek çalışmalar kırsal kalkınma modeli çerçevesinde ekonomiye hız katması kaçınılmazdır. “dedi.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER