KOOPERATİFLERE HİBE DESTEĞİ

  KOOPERATİFLERE HİBE DESTEĞİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Ticaret Bakanlığı’nın Adana’da faaliyet gösteren kooperatiflere 1 milyon 259 bin lira hibe desteği sağlandığını bildirdi.  Ticaret Bakanlığı tarafından Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kooperatif ve üst kuruluşlarına Türkiye çapında 13 milyon 648 bin 399 lirası hibe desteği verildiğini açıklayan Jülide Sarıeroğlu, kaynağın 1 milyon 259 bin lirasının Adana’da faaliyet gösteren ağırlıklı kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere hibe olarak sunulduğunu kaydetti.

‘Üretim ve istihdama katkı’

KOOP-DES Programı ile kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısının olacağını aktaran Jülide Sarıeroğlu, yatırım projelerinin desteklenmesi, teknolojiden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

‘Her daim destekleyeceğiz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada,  “3 aşamalı yapılan proje değerlendirme sonuçlarına göre toplam 1 milyon 259 bin lirası hibenin verildiği kooperatiflerimiz hibe desteğini Adana’da pamuklu kumaş üretimi, ekolojik/yöresel ürün mutfağı, açık alan tarımı, sebze-meyve kurutma, salça yapımı, dekoratif ahşap mobilya, medikal dikiş atölyesi gibi alanlarda kullanacak. Şehrimizin çalışmalarını yakından takip ettiğim güçlü, azimli ve üretken kadın kooperatiflerinin daha gelişmesi, ilerlemesi ve güçlenmesi için hayata geçirdikleri çalışma ve projelerin her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz. KOOP-DES Programı desteklerinin kooperatiflerimize ve Adana’mıza hayırlı olmasını diliyor; şehrimize olan katkıları için Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’a teşekkür ediyorum. İlimizde üretimin, yatırımın ve istihdamın daha da artırılması, şehrimizin her alanda verilen desteklerden daha fazla faydalanması için çalışmalarımız aralıksız sürecek.” dedi. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER