Moda Tasarımcılarına ‘Dijital Tasarım Eğitimi’

Moda Tasarımcılarına ‘Dijital Tasarım Eğitimi’

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) ile Masterkey birlikteliğiyle Adanalı kadın tasarımcılara  CLO 3D tasarım eğitimi veriyor. İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Ekonomik gelişme için tedarik ağının İstanbul’dan Anadolu’ya kayması gerekir.” dedi.

'Tasarımcıların yetişmesi önemli’

Adana Ramada Otel’de gerçekleştirilen ‘Dijital Tasarım Eğitimi’ne ilişkin açıklama yapan Mantı, “Pamuğun başkenti Adana’da nitelikli tasarımcıların yetişmesi en önemli amacımız. Tekstil sektörünün çok kısa sürede eski parlak günlerine dönmesi gerekmektedir. Biz İŞKAD olarak tekstilde marka yaratmanın farkındalığı ile kentimizde tasarıma gönül vermiş öğrencilerimizin tasarımda dünya standartlarına ulaşmasını sağlamak amaçlı bu eğitimi düzenledik.” dedi.

‘Adana markasını yaratma zamanı’
 
 Başkan Mantı, şöyle devam etti; “Uygulamalı eğitim sürecinde çok yaratıcı tasarımların CLO 3D ile hazırlandığını görmek, bizi bu konuda daha kapsamlı çalışma konusunda motive etti. İŞKAD olarak dillendirdiğimiz bir konuyu tekrar buradan hatırlatmak isterim. Sürdürülebilir ve homojen ekonomik bir etki için tedarik ağının İstanbul’dan Anadolu’ya kayması gerekmektedir. Özellikle Adana olarak tekstil alanında artık yerli markaları yaratmanın zamanı gelmiştir. Bu hedef için gerekli olan en önemli şey iyi tasarımcılar yetiştirmektir. Bu duygu ve düşünceyle dünyanın en ünlü markalarının çalıştığı üç boyutlu tasarım yazılımını tasarımcılarımızla tanıştırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Eğitimlerin her adımda öğrenilenin üzerine yeni uygulamalar eklenerek ilerleme sağlandı.” 

‘Uluslararası markalar bu yazılımı kullanıyor’

‘Dijital Tasarım’ eğitimi veren Masterkey Tasarım Yöneticisi Sacide Türkmen, CLO 3D’nin  uluslararası marka olduğunu belirterek “Grup ve üreticilerinin tasarım ve üretim süreçlerinde tercih ettiği 3D tekstil ve moda tasarımı yazılımıdır. Türkiye’de de uluslararası markalara üretim yapan bir çok firmamız bu yazılımı kullanmaktadır.” dedi. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER