Vali Demirtaş firmaları ziyaret etti.

 Vali Demirtaş  firmaları ziyaret etti.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve Adana’nın yanı sıra bölge ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan firmalara yönelik ziyaretlerini, Sönmezler Tarım, Keskinler Tarım ve SASU Su Ürünleri Firmaları ile sürdürdü.

 İlk olarak Karataş yolunda faaliyet gösteren Sönmezler Anonim Şirketi'ni ziyaret eden Vali Demirtaş, Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Sönmezler’den, firma bünyesindeki tesisler, gerçekleştirilen tarımsal faaliyetler, üretim kapasitesi ve istihdam gibi konularda bilgi aldı.

 FİRMALARIN GENEL DURUMU KONULARINDA BİLGİLER ALDI

 Firmaya ait gıda paketleme tesislerinde incelemelerde bulunan ve işçilerle sohbet eden Vali Mahmut Demirtaş, ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür eden firma yöneticileri ve çalışanlarına başarılar dilemesinin ardından Karataş yolunda faaliyet gösteren Sağlıklı Su Ürünleri (SASU) firmasını ziyaret etti.

 SASU kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, ziyaretinden dolayı teşekkür ettiği Vali Mahmut Demirtaş’a, firmanın tarihçesi, üretilen ürünler, Ar-Ge çalışmaları, ihracat yapılan ülkeler ve sağlanan istihdam konularında ayrıntılı bilgiler verdi.

 FİRMALARIMIZIN BAŞARISINI ÖNEMSİYORUZ

 Tesisleri gezen ve firma sahibi Ali Can Yamanyılmaz’ın şahsında tüm çalışanlara başarılar dileyen Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, kentte faaliyet gösteren firmaların üretim, istihdam ve ihracat konularında arzu edilen başarıyı yakalamalarını önemsediklerini belirtti.


 Ali Can Yamanyılmaz’a, firmanın kendi sektöründe elde ettiği başarıdan ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, SASU tesislerinin ardından, Keskinler Hayvancılık  firmasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet  Keskin’den, firmanın genel durumu ve üreticilere yönelik faaliyetler hakkında bilgiler aldı. 


 

Firma yöneticisi Mehmet  Keskin, firmaya ait büyükbaş hayvan çiftliğini ziyaret eden Vali Demirtaş’a, hayvancılık sektörünün genel durumu ve beklentilerini anlattı.

 ÜRETİM KAPASİTESİNİN ARTMASINI HEDEFLİYORUZ

 Tesislerde incelemede bulunan ve verdiği bilgilerden dolayı Firma yöneticisi Mehmet Keskin’e teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş ise, bir tarım kenti olan Adana’da ürün çeşitliliğinin sağlanması ve üretim kapasitesinin arttırılmasını hedeflediklerini yineledi.

 Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Balık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Muz Seraları projelerinde olduğu üzere bu konuda ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini ifade eden Vali Demirtaş, ziyaretlerinin sonunda tüm firma yöneticilerine başarı, üreticilere de bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER