‘Yatırımlar istihdama katkı sağlar’

   ‘Yatırımlar istihdama katkı sağlar’

Vali Süleyman Elban, Sarıçam ilçesinde kurulacak Gıda Organize Bölgesi,  Mahrukatçılar Küçük Sanayi Sitesi, Mobilyacılar Sitesi alanları ile Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi genişletme çalışmalarının gerçekleştirileceği alanlarda incelemelerde bulundu.

Yapılacak çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler alan Vali Elban, kentin üretim ve istihdam kapasitesine önemli katkılar sağlayacak bu yatırımları bir an evvel tamamlama gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Adana’nın geçmişten günümüze sanayi konusunda adından sıkça söz ettiren bir il olduğunu ifade eden Vali Elban, “Özellikle son yıllarda kentimizin sanayi potansiyelini daha da geliştirecek atılımlar gerçekleştirildi. Gerek Ceyhan’da gerek Karataş’ta gerekse ilimizin muhtelif yerlerinde yapılan sanayi yatırımlarının yanı sıra Sarıçam’da kuracağımız organize sanayi bölgeleri ve  küçük sanayi siteleriyle hem ilimiz ve ülkemiz ekonomisine hem de istihdama önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz.” dedi. Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin ve Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın da katıldığı inceleme gezisi, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından son buldu.

BOSSA’YA ZİYARET
Vali Süleyman Elban, gerçekleştirdiği üretim faaliyetleriyle “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yer alan BOSSA Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş’ı da ziyaret etti. Firmanın üretim ve istihdam kapasiteleri hakkında BOSSA Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum’dan bilgiler alan Vali Elban, Adana’yı yatırımlar konusunda cazibe merkezi haline getirme amacıyla yapılacak çalışmalara desteklerinin tam olduğunu ifade etti. Yaptıkları üretimlerle kent ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan firmalara teşekkür ettiğini belirten Elban, “İSO tarafından her yıl belirlenen Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde ilimizden firmaların yer alması bizleri memnun etmektedir. Umuyorum ki yapacağımız ilave yatırımlarla bu firma sayılarını önümüzdeki sene daha da arttırırız.” dedi.

 BOSSA Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum ise Vali Elban’ın ziyaretinden onur duyduklarını ifade ederek bu başarının bir ekip işi olduğunu ve emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirtti. 
 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER