‘Salgın işsizliği yeni boyutlara ulaştırdı’

‘Salgın işsizliği yeni boyutlara ulaştırdı’

Tez Koop-İş Sendikası Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Oğuz, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün ülkemizde de etkisini sürdürdüğünü belirterek "Çünkü küresel salgın ülkelerin yalnızca sağlık sorunlarını arttırmakla kalmadı, ekonomilerini de zayıflattı, sosyal koruma sistemlerini güçsüzleştirdi, istihdam sorunlarını arttırarak işsizliği yeni boyutlara ulaştırdı." dedi. 

Türk-İş'e bağlı Tez Koop-İş Sendikası Adana 1 Nolu Şubesi'nin 16'ncı Olağan Genel Kurulu Büyük Sürmeli Oteli'nde gerçekleşti. Genel Kurula; Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz, Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ve Türk-İş'e bağlı Sendika Başkanları katıldı.  Genel Kurulda konuşan Tez Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Oğuz, şunları kaydetti:“Sendikalı olmak, toplu iş sözleşmelerinin belirlediği koşullarda ve kurallarda çalışmak, insan onuruna yakışır bir çalışma ortamının ön koşuludur. Sendikalı olan bir işçi, hem kendisinin, hem aile bireylerinin hem de iş yerlerinde çalışan tüm arkadaşlarının güvencesidir. Sendikalı olan bir işçi, toplumsal sorumluluklarının bilincinde olan insan demektir.” 

BERABERLİK VURGUSU 
İşçi sınıfının birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine dikkat çeken Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, "Yılların kazanımı olan işçi hakları, istihdamı korumak gerekçesiyle şimdi de ortadan kaldırmak için var güçleriyle uğraşıyorlar, esnek çalışmanın tüm biçimleri yasayla düzenlenerek işçiyi daha da güvencesiz bırakacak adımlar atılmaktadır. Bunu önlemek her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır.” 

TEK TEK CEVAPLADI 
Tez Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt ise, genel değerlendirmelerde bulundu, iş kollarında çalışanın haklarını korumak ve daha da kazanım sağlanması yönünde yapılan çalışmalardan bahsetti. Bozkurt, delegelerin sorunlarını dinledi ve kendisine yönetilen soruları tek, tek yanıtladı. 
Mevcut Şube Başkanı Mustafa Oğuz, genel kurula katılan delegelerin çok sayıda oyunu alarak yeniden Şube Başkanı seçildi. Başkan Mustafa Oğuz'un yönetim kurulu isimleri şu isimlerden oluştu: Savaş Arpacıoğlu, Ali Alıcı, Murat Aktaş ve Şerif Yalçın. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER