"Vaka sayıları endişe verici"

"Vaka sayıları endişe verici"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şubesi yaptığı yazılı açıklamada; “Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını yaklaşık 5 ayı geride bırakmış, gelinen aşamada resmi rakamlara göre 5 bin 645 insanımız ve onlarca sağlık emekçisi yaşamını yitirmiştir. Salgının artış yaşadığı dönemde sağlık emekçilerinin göstermiş olduğu çaba ölümlerin daha az ve pandeminin sınırlı kalmasını sağlamıştır.” dedi.

 Tükenmişlik hissi artmıştır'

“Salgının hızının tekrar artmaya başladığı şu günlerde vaka sayıları endişe verici bir şekilde artmaktadır.” ifadelerine yer verilen açıklamada, şu değerlendirmeler yapıldı:

“İlimizde edindiğimiz izlenimler rehavet ortamının genel anlamda hakim olduğu, günlük pozitif vaka sayılarının açıklananın aksine çok daha fazla sayıda olduğu ve servise yatış verilen pozitif vaka sayılarının ciddi şekilde arttığı yönündedir. Her geçen gün yeni bir sağlık çalışanının covid pozitif haberini alıyoruz. Gelinen aşamada sağlık emekçilerinin üzerine binen yük çok daha fazla ve hissedilir hale gelmiş, sağlık emekçilerinin pandemi süreci karşısında tükenmişlik hissi artmıştır. Sağlık emekçilerinin ikinci dalga yaklaşırken, başta 3600 ek gösterge ve 5 yıla 1 yıl yıpranma payı gibi özlük hakları ile tek bir kalemde emekliliğe yansıyan insanca adil ücret gibi haklı talepleri derhal yerine getirilip sağlık emekçilerinin moral ve motivasyonu arttırılmalıdır.” 
  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER