"15 TEMMUZ, BİR MİLLETİN İHANETLE DİRİLİŞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR"

"15 TEMMUZ,  BİR MİLLETİN İHANETLE DİRİLİŞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR"

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz ve kamu kurum temsilcilerinin katıldığı anma programının öncesinde Demirtaş; fuaye alanında bulunan sergiyi gezdi. 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda 15 Temmuz konulu şiirler okundu. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi gecesiyle ilgili video gösterimi ve Adanalı şehitlerin yad edilmesinin ardından Demirtaş bir konuşma gerçekleştirdi.
15 Temmuz gecesinin karanlığını aydınlığa tebdil eden şehitlerimize, Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Demirtaş, üçüncü yıl dönümünde hüzün ve sevincin iç içe geçtiği bir 15 Temmuz’u daha milletimize yakışan vakarla, bu yıl da hep birlikte idrak edeceklerini dile getirdi.
Buna mukabil bu yıl düzenleyecekleri etkinliklerde birtakım söylemlerin altını da kalın kalın çizeceklerini belirten Vali Demirtaş, “15 Temmuz’un bir demokrasi zaferi; milli birlik ve beraberliğimizin mayası, milli iradenin ise büyük bir güç olduğunu vurgulayacağız.
 Tüm etkinliklerde devletimizin ve milletimizin bekâsına, FETÖ ile sürekli mücadeleye, Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü bir aktör olduğuna değineceğiz. Programlarımızdaki temel hareket noktamız ise bu hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması olacaktır. Bu meyanda bugün üniversitelerimizin ve eğitim camiamızın kıymetli mensuplarının katılımı ile düzenlenen bu programın, büyük bir anlam taşıdığı kanaatindeyim.” dedi.
15 Temmuz’un yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin, 40 yıllık planının bir gecede bozulduğu tarih olduğunu belirten Vali Demirtaş, “15 Temmuz; küresel aktörlerin kirli planlarının bozulduğu, fevkalade önemli bir kırılma noktasıdır. Milletimizin tarihine, vatanına, bayrağına, devletine, demokrasisine ve değer verdiği tüm kutsallarına sahip çıkmak adına kıyama duruşudur. 15 Temmuz, sözde yenidünya düzeni adı verilen oyunun, kirli ve en ağır perdesinin sahnelendiği karanlık bir zaman dilimidir.15 Temmuz, FETÖ’nün makyajının bozulduğu, maskesinin düştüğü, gerçek yüzünün ortaya çıktığı gündür. 15 Temmuz, bir milletin ihanetle dirilişinin de en güzel örneğidir. Meydanların darbecilere, cuntacılara, hainlere bırakılamayacağının en güzel ispatıdır. Buradan hareketle diyebiliriz ki 15 Temmuz darbe heveslilerine, milli irade sevdalılarının verdiği ve sonsuza dek unutulmayacak en güzel derstir.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz karanlığında aynı tonda çarpan yürekleri de ihanete karşı birleşen bilekleri de diri tutacaklarını ifade eden Vali Demirtaş, şöyle devam etti: “Tasada, kederde, sevinçte beraber olarak, bizi bölmek, parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Aramızı bozmak isteyenlere, aramızda fitne ve fesat çıkarmak isteyenlere,  kısacası FETÖ oyunlarına, kumpaslarına kapılarımızı kapatacağız. Bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda bir daha operasyona izin vermeyeceğiz.  Bununla birlikte asrın ihanetine imza atanları da asla unutmayacağız. Dünyanın her yerinde vatana ihanetin cezası neyse, FETÖ terör örgütünün mensuplarının da aynı cezaya maruz kalmaları için, milletçe üzerimize düşeni yapacağız. Malumunuz bugünlerde darbe girişimiyle ilgili mahkeme kararları da, bir bir gelmeye başladı.” 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER