ADANA’YI KEŞFETME ZAMANI!

  ADANA’YI KEŞFETME ZAMANI!

‘Adana’yı Keşfetme Zamanı’ mottosuyla gerçekleştirilen 01. Influencer Adana Buluşması kapsamında sosyal medya fenomenleriyle Adana Müzesi’nde bir araya gelen Vali Demirtaş, “Zaman, Adana’yı keşfetme zamanı; Adana’yı Torosların ötesine taşıma ve tanıtma zamanıdır.” dedi.

ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜK MÜZE KOMPLEKSİ 
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmet Yüksel, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın da katıldığı etkinlikte Vali Mahmut Demirtaş, konuklara Adana Müzesi hakkında bilgiler verdi. Türkiye'nin 7'inci, Adana'nın ise ilk sanayi kuruluşu olarak bilinen ve Türk tekstilinin kilometre taşlarından biri olan Milli Mensucat Fabrikası’nın, yapılan çalışmalarla devasa bir müze kompleksine dönüştürüldüğünü aktaran Demirtaş, müzenin tamamlandığında Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük müze kompleksi olma unvanına sahip olacağını kaydetti.

‘OLUMSUZ ADANA İMAJI’ HATIRLATMASI
Kültür ve medeniyetin insanla buluştuğu şehir olan Adana’nın, ülke kültürü ve turizmi içerisinde hak ettiği yeri alması yolunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Demirtaş, “Kentimizin hem ulusal hem de uluslararası platformlarda bilinirliğini ve tanınırlığını artırmak için, pek çok çalışmayı eşgüdümlü bir şekilde yürütüyoruz. Bu bağlamda üzerinde en çok durduğumuz hususların başında, olumsuz Adana imajını kırmaya matuf çalışmalar geliyor. Festivaller ve fuar organizasyonları, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler ise bu olumsuz algının kırılması için kullandığımız en önemli enstrümanlardır. Adana Lezzet Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Adana Altın Koza Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı ve TÜYAP Fuar Alanında pek çok sektörde düzenlediğimiz fuar organizasyonları, bunlardan sadece birkaçıdır. İlkini düzenlediğimiz 01. Influencer Adana Buluşması da yürüttüğümüz bu çalışmaların son halkası olarak değerlendirebiliriz.” dedi.

‘SOSYAL MEDYA KİTLELERİ ETKİLEYEN ÖNEMLİ BİR MECRA’
Artık sosyal medyanın, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş kitleleri etkileyen önemli bir iletişim mecrası olarak karşımızda durduğunu aktaran Demirtaş,  “Hiç kuşkusuz doğruyla yanlışın iç içe girdiği bu iletişim kanalını en iyi şekilde kullanmak, hedef kitleye en kısa zamanda ulaşmak, bu noktada büyük önem taşıyor. Zira yapılan bir paylaşım anında milyonlara ulaşıyor ve maalesef pek çok insan bunu sorgulama ihtiyacı dahi hissetmeden kabulleniyor. Güvenilir kaynakların ve kullanıcıların değeri de tam da burada ortaya çıkıyor. İşte bizler de Adana’yı, sosyal medya üzerinden güvenilir, takipçi sayısı yüksek kullanıcılar aracılığıyla, hem insanlarımıza hem de tüm dünyayla buluşturmayı düşündük ve bu buluşma fikrini olgunlaştırdık. Şimdi bir aradayız. Bu buluşmada Adana’ya farklı bir bakış açısıyla bakacağınız ve Adana’yı keşfetmenize yardımcı olacak pek çok etkinlik planladık. Bu etkinliklerle sizlerin gözünden Adana’yı milyonlara bir kez daha göstereceğiz. Katkılarınızla Adana dışında yaşayan insanların zihinlerinde oluşturdukları olumsuz algıyı hep birlikte kıracağız.” şeklinde konuştu.

‘ZAMAN ADANA’YI TOROSLARIN ÖTESİNE TAŞIMA ZAMANI’
Konuşmasının devamında Adana’nın “başka” olduğunu vurgulayan Demirtaş, şöyle devam etti: “Adana; sevdadır, aşktır. Adana, Güney’in altın kentidir. Hem doğası hem insanı sıcaktır bu toprakların. Bolluk ve bereketin diğer adıdır Adana. Tarihin ve medeniyetin soluklandığı kadim bir coğrafya olan Adana, aynı zamanda Anadolu ve Ortadoğu’nun geçiş güzergâhındaki konumuyla, stratejik bir yerleşim noktasıdır. Tarımın, sanayinin, lojistiğin, turizmin, eğitimin, kültürün ve sağlığın bölgesindeki öncü kentidir, Adana. Vakit, Adana’nın saydığımız tüm bu artılarını daha da ön plana çıkarma vaktidir. Zaman, Adana’yı keşfetme zamanı, Adana’yı Torosların ötesine taşıma ve tanıtma zamanıdır.” dedi. Demirtaş konuşmasının ardından, ülke çapında öne çıkan sosyal medya fenomenleriyle Adana’nın tarihi ve turistik değerleri, gastronomisi, kültürel ve sanatsal yönlerine yönelik bir sohbet gerçekleştirerek fenomenlerin Adana’ya dair görüşlerini dinledi. 
 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER