ALİNUR AKTAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ALİNUR AKTAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Avukat Yusuf Akıncı, Belediye Meclis Toplantısı’nda Kurban Bayramı için ücretsiz ulaşım önerisinin kapsamına 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da dâhil edilmesi teklifine “30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir.” İfadelerini kullanan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Adana Adliyesi’nde şikayet dilekçesini sunan Akıncı’ya Adana Barosu Başkanı Veli Küçük’de hazır bulundu.

‘Büyük bir infiale yol açmıştır’

Baro Başkanı Veli Küçük, Belediye Başkanı’nın bu talihsiz ve skandal açıklamalarına kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, şunları kaydetti: “Belediye Başkanı’nın bu söylemleri halkımız nezdinde büyük bir infiale yol açmıştır. Alinur Aktaş’ın bu söylemi suç teşkil etmektedir. Kendisi, bu sözleriyle halkı kin ve düşmanlığa, tahrik ve aşağılama ile Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin hatıralarına hakaret suçlarını işlemiştir. Üst düzey kamusal görev ifa eden bir kişinin bu yaklaşımını reddediyoruz. Hiç kimse hele hele yönetici mevkiinde olan hiç kimse milli ve manevi değerlerimizi yok sayamaz, aşağılayamaz, reddedemez. Bu yaklaşım bir ihanet söylemidir. Bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, Cumhuriyet’e ve devlete karşı bir tutumdur.30 Ağustos emperyalizme ve yedi düzele karşı verilmiş ve büyük bir başarıyla sonuçlanmış efsanevi bir Zafer Bayramı’dır.”

‘Belediye Başkanı ayrıştırıcı bir dil kullanmıştır’

Avukat Yusuf Akıncı da Belediye Başkanının beyanından dolayı acı ve üzüntü içerisinde olduklarını açıklayarak, “İstiklal Savaşı döneminde Anadolu insanının birlik ve beraberliğini bozamayan emperyal güçler şimdi bu birlik ve beraberliği bozmayı temel alan bir proje uygulamak peşindeler. Halkımızı bölerek, kin ve nefret duygularını ekmeye çalışmaktadırlar. Belediye Başkanının ayrıştırıcı bir dil kullanması bu bölme temelli proje sahiplerinin değirmenine su taşımaktır. Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramının kimlerin bayramı olmadığını açıklamamış olması her vatandaş gibi beni de töhmet altına sokmaktadır.” diye konuştu. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER