BPW, ‘Kadının Siyasetteki Yeri’ni tartışmaya açtı

BPW, ‘Kadının Siyasetteki Yeri’ni tartışmaya açtı

BPW Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Adana Kulübü’nün 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü haftası sebebiyle organize ettiği ‘Kadının Siyasetteki Yeri’ konulu toplantıya Cumhur İttifakı’nın Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Halkla İlişkiler Başkanı Bülent Dalyan katılarak, kadınların iş, sanat, kültür ve siyasetteki yeri ile ilgili görüşlerini açıkladılar.


Önce insan diyoruz

Adana’da faaliyet gösteren STK temsilcilerinin yanı sıra iş ve siyaset dünyasının önemli kadın simalarının da hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını BPW Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Adana Şube Başkanı Sezi Özçakmak yaptı. BPW olarak, sosyal ve siyasi yaşamdaki kadınların eşit fırsatlar elde etmelerine yardımcı olmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Sezi Özçakmak, kadının sosyal statüsünü yükseltmek amacıyla bir araya gelen yeteneklerini ve güçlerini birleştiren profesyonel kadınlar ve iş kadınlarından oluştuğuna dikkat çekti. Başkan Özçakmak, konuşmasına şöyle devam etti: “Dünya Kadınlar Günü veya Dünya Emekçi Kadınlar Günü, her yıl 8 Mart’ta kutlanan Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış olan uluslararası bir gündür. Yıllar önce ‘eşit işe, eşit ücret’ talebiyle başlayan ancak vahim bir şekilde sona eren haklı bir başkaldırının yaşanması sonucu ortaya çıkmıştır. Bizler de hikayesi girişim olarak din, dil, ırk, cinsiyet ayırmaksızın; tabii ki önce ‘insan’ diyoruz, ancak içinde bulunduğumuz toplumda yapılan alan çalışmalarına katkıda bulunabilmek ve kadının bir şekilde kaybettiği bazı özgürlüklerini tekrar kazanabilmesi adına verdiği çabada desteğimizi sergiliyoruz.”

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER