Büyükşehir Belediyesi: İddialar doğru değil

Büyükşehir Belediyesi: İddialar doğru değil

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi 1500 çalışanın işten çıkarılacağına dair iddiaları yalanlandı. Açıklamada, ‘’Kesinlikle doğru değildir. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir planı, amacı ve hazırlığı kesinlikle yoktur.’’ denildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili  ‘’Kamuoyunun dikkatine!’’ başlığı ile yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

‘’Bir siyasi parti işçi hakları komisyonundan yapılan açıklamada Adana Büyükşehir Belediyesi’nin şu ana kadar 3 bin işçinin çıkışını verdiği, Kurban Bayramı öncesinde de 1500 işçinin daha işten çıkarılacağını öne sürüldü. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; Adana Büyükşehir Belediyesi şu ana kadar 3 bin değil, 1776 kişinin iş akdini feshetmiştir. Buradaki tek amaç;  batan, çöken, iş yapamayan, Adana’ya hizmet etme gücünden yoksun bırakılmış Adana Büyükşehir Belediyesi’ni düştüğü kötü durumdan kurtarmaktır. Ayrıca iş akdi feshedilenler; seçimden önceki son 6 ayda işe alınanlar, halkın seçtiği başkana ‘terörist’ diye hakaret edenler, daha önce işe gitmediği halde 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından işe gidip gelmeye başlayanlar ve mesaiye geldiği halde iş gücünden hiçbir şekilde istifade edilemeyenlerdir. Kurban Bayramı öncesi 1500 çalışanın işten çıkarılacağına dair iddia ise kesinlikle doğru değildir. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir planı, amacı ve hazırlığı kesinlikle yoktur. Durum böyle olunca kamuoyuna yapılan açıklamanın yalan, dedikodu ve iftira olduğunu söylemek kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu tür gerçekle ilgisi olmayan iddiaları, gerçekmiş gibi dile getirmek Adana’ya zarar vermektedir. Üstelik bu tür yalanların bazı basın yayın organlarında, gazetecilik etiği hiçe sayılarak haber haline dönüştürülüp kitlelere iletilmesi çok daha üzücüdür.’’


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER