DOĞAL AFETLERE HAZIRLIK TATBİKATİ

DOĞAL AFETLERE HAZIRLIK TATBİKATİ

 Adana’da yaşanabilecek olası bir doğal afet sonrasında ihtiyaç duyulacak acil müdahaleye hazırlıklı olmak amacıyla yapılan İl Afet Müdahale Planı Tatbikat Uygulaması Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.  Tatbikat öncesinde kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Demirtaş, ülkenin büyük bir bölümünün 1. derece deprem kuşağında yer aldığını hatırlattı. Demirtaş, yaşanabilecek herhangi bir afet durumunda acil müdahale ekiplerinin daima hazırlıklı olmasını sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini dile getirdi. Afet öncesi çalışmalara tüm kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının önem vermesi gerektiğini vurgulayan Demirtaş, her an afete hazır olmanın yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indireceğini kaydetti.

Demirtaş’ın açıklamalarının ardından görevli personel, AYDES üzerinden masabaşı tatbikat icrasını gerçekleştirdi.  2019 yılı içerisinde beşincisi düzenlenen İl Afet Müdahale Planı Tatbikatı, daha sonra sahada devam etti. Sahadaki tatbikat; plan gereği Adana’da 5,5 şiddetinde bir deprem olduğu varsayılarak hazırlanan senaryo doğrultusunda; güvenlik ve trafik, arama ve kurtarma, barınma, defin, sağlık, haberleşme, beslenme gibi hizmet gruplarının yer aldığı toplam 26 hizmet grubunun operasyon planından sorumlu kurum ve kuruluşlarının eş güdümlü çalışmalarıyla uygulandı. 
 
                                         


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER