Geleneksel iftar yemeğinde buluştular

 Geleneksel iftar yemeğinde buluştular

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yılda Merkezi Kafeterya’da geçekleştirildi.

Gelenekselleşen iftar yemeğine Adana Valisi Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş,  Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel,Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz’un yanı sıraAlparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi Demir, İl Müftüsü Hasan Çınar ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, kent protokolü, öğretim üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

Vali Demirtaş, iftar programında, üniversitelerin beşeri sermayeyi işleyen, bilimin üretildiği müstesna kurumlar olduğunu belirterek üniversitelerin ülkenin vizyon hedeflerinin hayata geçirilmesinde lokomotif görevini üstlendiğini ifade etti. Bilgi temelli, yenilikçi çalışmalara ağırlık verilmesinin, milletin refahına ve menfaatine hizmet edilmesinin de çok önemli olduğunu dile getiren Demirtaş, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İftar yemeğine katılan öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise“Milli, manevî değerlerimize bağlılık, vatan, millet, devlet ve bayrak sevgisi her daim yüreklerinizde olsun.Başta anne babanız, hocalarınız olmak üzere, büyüklerinize saygı, küçüklerinize sevgi hayat boyu prensibiniz olsun. Çalışkanlık, vefa, doğruluk, dürüstlük, adâlet, merhamet, alçak gönüllülük, cömertlik, yardımseverlik, sabır ve şükür şiarınız olsun. Gençlerimiz olarak sizlere düşen, ülkemizin yarınları için iyi hazırlanmak, çok çalışmak, bu güzel ülkeyi bilimde, teknolojide, ekonomide ileri götürmektir. Özgürlük ve bağımsızlığımızın sizlerin bu alanda çok çalışmasına bağlı olduğunu asla unutmayınız.” dedi.Prof. Dr. Kibar,Çukurova Üniversitesi 57. Alay Şehitleri Camii ve Kültür Merkezi’nin inşaatını tamamlamaya yaklaştıklarını sözlerine ekledi. 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER