‘Kadın cinayetleri yüzde bin 700 arttı’

‘Kadın cinayetleri yüzde bin 700 arttı’

Adana Barosu tarafından düzenlenen ‘Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri’ konulu seminer, Seyhan Oteli konferans salonunda yapıldı. Kadın cinayetlerinin sembolü Özgecan Aslan katledilmesinin ardından 5 yıl geçtiğini hatırlatan Baro Başkanı Veli Küçük, “Ne yazık ki 2015 yılından bu yana yaşadığımız bu olumsuzluklar kadın cinayetlerini, kadına yönelik şiddeti hafifletmedi.

İstatistiki veriler çok kötü, korkunç. Neredeyse ülkemizde günde 2 kadın cinayete kurban gidiyor. Tacizler, şiddet, aile içi şiddet sayıları 2002 yılından bu yana yüzde 1700 oranında artmıştır. Korkunç bir orandan ve sayıdan bahsediyoruz. Etkin tedbirler ve uygulamalarla bu vahşetin sonlanması arzu ediyoruz. İlköğretim çağından itibaren çocukların bilincinde kadın erkek cinsiyet eşitliğini oluşturmalıyız. Devamında kadınımızı her alanda eşit ölçülerde yaşamın içerisinde olmasını sağlamak gerekiyor.” dedi.

Eğitim kapsamında,
  yeni mevzuat içtihat değişiklikleri ışığında, sözleşme hazırlarken ve incelerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi aktarımı yapan Doç. Dr. Umut Yeniocak ise bu kapsamda özellikle, sözleşmede tarafların doğru şekilde belirtilmesi ve imza uygulamaları, sözleşmenin konusunun ve tarafların yüklendikleri borçların doğru formüllerle yazılması için gerekli pratik bilgiler sundu.

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER