KIYASIYA YARIŞ

   KIYASIYA YARIŞ

Türkiye’de erken seçim tartışmaları devam ederken, genel veya yerel seçimleri çağrıştıran bir yarış emekliler arasında yaşanıyor. TÜED Adana Şubesi’nde 8 aday başkan olabilmek için büyük bir mücadele veriyor. Günler öncesinden cadde ve sokaklar aday afiş ve pankartları ile süslenmiş durumda. Adaylar sloganlar ve vaatleriyle yaklaşık 70 bin üyesi olan Dernekte başkan olabilmek için ter döküyor. Adayların çokluğu “En çok istenen Dernek Başkanlığı” yorumlarına yol açan TÜED’de kimin ipi göğüsleyeceği hafta sonunda belli olacak. Benzeri bir seçim maratonu TÜED Yüreğir Şubesi’nde yaşanmıştı. 

1 KOLTUK; 8 ADAY 
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şubesi’nin 31 Temmuz Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde yapılacak Genel Kurulu öncesi başkan adayları arasında kıyasıya bir yarış yaşanıyor. Emeklilerin aylardır süren seçim hazırlıkları genel seçimleri aratmayacak cinsten. TÜED Adana Şubesi’nde başlangıçta 11 olan başkan adayı sayısı şu anda “birlikte hareket etmelerle” 8’e inmiş durumda. Kent merkezinde afiş ve fotoğraflarıyla tanıtımlarını gerçekleştiren adaylar ziyaretlerde projelerini anlatıyor. Emeklilerin yaşam konforunu artırmadan dershane, burs ve kültür-sanat aktivitelerine kadar pek çok alanda vaatlerde bulunan adaylar, seçim çalışmaları çerçevesinde üyelerle birebir iletişim kuruyor. Oy pusulalarının rengini paylaşıyor.

VAATLERİ DİKKAT ÇEKİYOR
TÜED Adana Şubesi’nde başkanlık için şu isimler yarışıyor: Yaşar Tekin, Mustafa Tümer, Mustafa Kastalmış, Ali Vuranay, Cumali Güçtekin, Kemal Akar, İrfan Turan, Mustafa Canbulat. Halen TÜED Adana Şube Başkanı olan Yaşar Tekin, yola çıkarken 11 olan aday sayısının  “birleşmelerle”  8’e indiğini hatırlatarak, “Yaklaşık 70 bin üyemiz var. Başkanlık için büyük bir ‘iddia’ var. Bu ilginin nedenini adaylara sormak gerekir. Bazı adaylar 19 yıldır hükümetin yapamadığını ‘yapacağım’ diyor. Ben kendi adıma şunu ifade edebilirim; 12 yıldır Dernek Yönetiminde görev yapıyorum. Daha önce Başkan yardımcısıydım. Yaklaşık 8 aydır Başkanlık görevini yürütüyorum. Bu işi bugüne başarıyla getirdik; aynı şekilde devam ettirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER