MECLİSTE KAVGA!

MECLİSTE KAVGA!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü oturumu gergin anlara sahne oldu. Çıkan arbede de yumruklar konuştu. Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Gökçe’nin dişi kırıldı. Cumhur İttifakı grubu Meclisi terk etti.

OYLAMAYA İTİRAZ ETTİLER
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin üçüncü oturumu Başkan Zeydan Karalar’ın yönetiminde gerçekleşti. Belediyeye ait taşınmazların satışına yönelik gündem maddesi Başkan Karalar tarafından oylamaya sunuldu. Oyları sayan Karalar “Oy çokluğuyla kabul edilmiştir” dedi. AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı ve Meclis Üyesi Vedat Gündoğan buna itiraz ederek, oylamanın yeniden yapılmasını talep etti. Görüntülerin mevcut olduğunu ve kararın “oy çokluğuyla alındığını” ifade eden Karalar, “Biliyorsunuz bu iş Nata ile ilgilidir. Çok önemli bir iş yapıyoruz. Eğer biz Nata’ya bunları vermez ödemeyi üç yıla yayarsak, adam bizden dünya kadar faiz talep edecek. Bu tamamen Adana’nın lehine bir iştir.” diye konuştu. Gündoğan ve Gülaçtı, oylamaya itirazlarını sürdürünce Karalar, “Alın görüntüleri bakın. Kamera kayıtları incelenebilir. Şikayet edersiniz.” karşılığını verdi.

GÖKÇE’NİN DİŞİ KIRILDI
Cumhur ittifakı üyeleri “oyların sağlıklı sayılmadığını” yineleyerek, “tekrarlanması” gerektiği konusunda ısrar etti. Başkan Karalar, oylamanın bittiğini söyledi. Bunun üzerine Cumhur İttifakı üyeleri ayağa kalkarak sahnenin önüne geldi. CHP’li Sedat Gül ve diğer CHP’liler de yerinden kalkarak müdahale ettiler. Çıkan arbede sırasında Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe’nin dişi kırıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı Cumhur İttifakı üyelerine salonu terk etmelerini isteyerek, ”Bırakalım kendileri çalsın, kendileri oynasın” dedi. Bunun üzerine AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri salonu terk etti.  Cumhur İttifakı üyeleri salonu terk edince, Başkan Zeydan Karalar da meclisin yarın saat 10.00’da toplanmasına karar vererek, toplantıyı sonlandırdı.  


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER