MECLİSTE ‘UTANMADAN’ TARTIŞMASI

MECLİSTE  ‘UTANMADAN’ TARTIŞMASI

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 Yılı Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısının 1.Oturumu Başkan Zeydan Karalar’ın yönetiminde gerçekleşti.  Gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Türkiye tarihinin en kara lekelerinden olan 12 Eylül 1980 darbesinin 41. yıldönümü olduğunu hatırlatarak “Tüm darbeleri, darbe girişimlerini, anti demokratik adımları, muhtıraları kısaca halkın iradesine ve demokrasimize hedef alan tüm düşünceyi, şiddetle kınıyoruz. Milletin iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur ve olamazda. 15 Temmuz ise bunun nişanesi olmuştur.” dedi.

‘TRAFİK YÜKÜ EZİYETE DÖNÜŞTÜ’
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yönetimini eleştirerek, 2,5 yılı aşkın süredir mevcut yönetimin Adana’yı idare etmeye çalıştığını dile getiren Gülaçtı, “Okullar açıldı ve Adana’nın trafik yükü eziyete dönüştü. 2,5 yılda birçok yol, bulvar, alt üst geçit, otoban bağlantıları bitirilemedi. Burada bir fotoğraf göstermek istiyorum. Bir durakta öğrencilerin otobüse binme çabalarının fotoğrafı. Pandeminin yaşandığı bir dönmede toplu taşıma da öğrencilerimizin, çalışanlarımızın durumu bu. 2,5 lira olan toplu taşıma 4 liraya çıkartıldı. Çeşitli noktalarda seferler azaldı. Otobüsler atıl halde parklarda bekletiliyor. Ve bu Belediye başkanları çıkıyor, kendi otobüslerini tamir edemeden, kamuoyuna utanmadan birde Türk Hava Kurumu’nun uçaklarını tamir edeceğim diye bildiri yayınlıyor.” dedi.

‘UTANMADAN’ İFADESİ KIZDIRDI
Bunun üzerine mecliste gergin dakikalar yaşandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Gülaçtı’yı sert bir üslupla uyardı. Karalar, şöyle devam etti: “Benim Belediye Başkanıma utanmadan diyemezsin, diline dikkat et, ağır şeyler söylemeyelim. Benim efsane işler yapan, beğenisi 100 ‘de 70’e ulaşan Belediye Başkanlarıma utanmadan diyemezsiniz. Bu eleştiri değil Senin ülken yanıyor, yangında başarısız olmuşsun Belediye Başkanları el atmaya çalışıyor. Milli Eğitim servislerle mukavele yapar ve öğrencilerin bir bölümünü Milli Eğitim’in anlaştığı servis araçları taşır. Anlaşma sağlanmadığı için otobüslerle olandan fazla yük yüklenmiştir. Birazda kendi idarenize söyleyin.2,5 yılda ulaşıma bir kez zam yaptık doğru. Akaryakıta, doğalgaza, elektriğe kaç kez zam geldi.” 

 MERCİMEK’TEN GÜLAÇTI’YA TEPKİ!
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek, Gülaçtı’ya Türk siyasi tarihinde önemli bayramlardan neden bahsetmediniz diyerek, eleştiride bulundu. Recai Mercimek, şunları söyledi:  “Ozan bey onu bunu tenkit edeceğim diye, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da unuttu. Söylemesi gerekirdi. Türk siyasi tarihinde bu bayram tarihlere geçmiş,  ülkenin geleceğini ortaya koyan bir bayramdır. Bundan bahsetmeyi unuttu herhalde. Malazgirt Bayramı’nı da unuttu mesela. Aklına mı gelmedi onu da bilmiyorum. Bunu hatırlatmamda fayda var.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER