‘PANDEMİYİ İŞBİRLİĞİ İLE YENERİZ’

 ‘PANDEMİYİ İŞBİRLİĞİ İLE YENERİZ’

 Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ile Yönetim Kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i makamında ziyaret etti. Covid-19 pandemisi hakkında gelişmeleri aktaran Başkanı Uzm. Dr. Menteş, “Üzülerek söyleyebilirim ki hastalarından Kovid-19 virüsü kapıp, vefat eden hekim sayımız 40’ı buldu. Yoğun bakımda ve servislerde yatan meslektaşlarımız var. Sayıların artmasından çok endişeliyiz. Bu anlamda Adana çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Şu an Şehir Hastanemizde ayrılan yerler dolu. Başhekimimiz ile görüştük yeni yerler açıyoruz. Hiç kimse bu virüsü tek başına yenemeyeceği gibi pandemiler sadece tedavi ile önlenemez. Çare; toplumsal bilincin artması ve birlikte mücadele ile olur. Sizde sürekli sahadasınız. Bütün gelişmeleri görüyorsunuz. Sizlerin de çok dikkatli olup önlem almalısınız. Pandemi sürecinde belediyelerin üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğini gördük. Birlikte işbirliği ile daha fazla işler yapılabilir.”dedi.

‘İNİSİYATİF ALDINIZ; MÜTEŞEKKİRİZ’
Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, şunları kaydetti: “Başta tüm hekimler olmak üzere tüm sağlık camiasına pandemi sürecinde ortaya koyduğunuz performanstan dolayı Türk toplumu olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Çok özverili çalışıyorsunuz. Doktorluğun ve sağlık çalışanı olmanın ne kadar kıymetli, ehemmiyetli olduğunu bu süreçte gördük. Toplumun sağlığı adına ciddi inisiyatif aldınız. Türkiye genelinde hastanelerimizin standardının yüksekliğiyle, hekim ve sağlık çalışanlarımızın kalibresinin yüksek olmasından gurur duyduk. Müteşekkiriz. Halk sağlığının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bizde belediye olarak sizlere ve halkımıza yardımcı olmayı kendimize görev bildik. Bir milyondan fazla maske üreterek ilçemizdeki bütün evlere dağıttık. Hastanelerin dezenfektan işlerini doğru ürünlerle düzenli olarak yaptık. Göreve geldiğim günden beri insanlar arasında hiç bir ayırım yapmaksızın hizmet etmeye çabalıyoruz. Bu süreçte Tabip Odası’yla belediyelerin diğer kamu kurumlarının işbirliği içerisinde olmalarının çok önemli buluyorum. Güçlü bir milletiz, güçlü toplumuz. Ortak değerlerde çabuk birleşiyoruz. Tüm kurumlar Tabip Odası, belediyeler, valilik, üniversiteler hep beraber bu zor zamanlarda bir dayanışma ortaya koyarak bu zorlukların üstesinden gelebiliriz.” Başkan Kocaispir, hekim ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti infialle karşıladığını, şiddetin şekli ne olursa olsun şiddet uygulayanların toplumdan dışlanması gerektiğini sözlerine ekledi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER