“Sağlıkçılar şehit statüsüne alınmalı”

 “Sağlıkçılar şehit statüsüne alınmalı”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri göreve yeni başlayan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Başkan Esendemir, ziyarette yaptığı konuşmada birer kahraman gibi çalışan, göz göre göre halkın sağlığı için, kendi canını feda eden sağlık çalışanlarının şehit statüsünde değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
 
“İNSAN KAYNAĞI SAĞLIYORUZ”

Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirirken, Balcalı Hastanesi’nin kapılarının basına daima açık olduğuna vurgu yaptı. “Balcalı’nın farklı bir misyonu var” diyen Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz, “Bir dönem Şehir Hastanesi ve Numune Hastanesi yoğun bakımlarının kurulum aşamasında da bulundum. Çok şükür burası da yoğum bakım konusunda istediğimiz noktalara geldi. Balcalı Hastanesi’nin iki farklı misyonu var, burası sadece hizmet hastanesi değil, burasını ben baba ocağı olarak adlandırıyorum. Etraftaki bütün hastanelere insan kaynağı sağlayan bir hastane Balcalı. Asistanıyla, uzmanıyla, yan dalları ve hocası ile (Hoca da yetiştiriyor burası) teknisyeniyle, hemşiresiyle bir bütün olarak buradan bir üretim sağlanıyor adeta.” dedi. 

“YAPICI ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ”

Basının eleştirel noktalarda da yapıcı eleştirilerle yaklaşmasına vurgu yapan Başhekim Prof. Dr. Gündüz, “Yapıcı eleştirilerle yaklaşılması bizim için önemli. Balcalı’nın gardının düşmesi kentin gardının düşmesi demektir. Buranın gardının düşmesi, bir halk sağlığı problemi de yaratır. Eleştirel noktalarımız olursa, bunu bizimle paylaşmanız halinde, biz de mutlaka gerekeni yapacağız” diye konuştu.  

“ÇOK DİKKAT EDİLMELİ”

Covid -19 konusunda da uyarılarda bulunan Prof.Dr. Gündüz, “Maske, mesafe ve temizlik hususuna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Hayat devam ediyor, ekonomik çarklar dönmek zorunda, Dolayısıyla da süreç içerisinde insanların bir kısmının çok rahat davranması bulaşı riskini  arttırıyor. Yüzde 50 kapasite ile çalışıyor hastanemiz şu anda ama sonbahar ile birlikte bu riskin artma ihtimaline karşı dikkatli davranmalıyız. Mevsimsel grip ile başladığında Covid’e karışması herşeyi birbirine karıştıracaktır. Olasılıklara göre B planımız, C planımız da hazır, inşallah buna ihtiyaç kalmaz. 8 dakikaya düşen bir test ile artık doğruluk oranı yüzde 80-90’lara varan ölçüde test yapabileceğiz” dedi.

“İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de, Prof. Dr. Gündüz’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Balcalı Hastanesi ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bir dizi ortak projeye imza atması konusunda işbirliği yapmak istediklerini kaydetti. Başhekim Prof. Dr. Gündüz de ‘işbirliğine hazırız’ mesajı verdi. Başkan Esendemir, “Cemiyetimiz üyelerine bilgilendirme seminerleri ile Balcalı Hastanesi’ni kent dinamikleriyle daha entegre hale getirmek istiyoruz. Normal periyodlarda bu seminerleri sürekli hale getirerek, hem halkımızın bilgilenmesi hem de gazeteci meslektaşlarımızın bilgilenmesi adına önemli bir çalışmayı kentimize kazandırmayı amaçlıyoruz”  diye konuştu.
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER