Sanayicilerden Kızılay’a destek

Sanayicilerden Kızılay’a destek

İyilik öncüsü, asırlık merhamet çınarı Kızılay’ın Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) ile ortak yürüttüğü kök hücre bağışı kampanyasına destek büyüyor. 

Geçtiğimiz günlerde, sanayiciler ve iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek, TÜRKÖK kampanyasına bağış çağrısında bulunan Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ya, sanayicilerden yanıt gecikmedi. 

Lösemi, lenfoma, kemik iliği yetmezliği ve kalıtsal metabolik hastalıkları olanlara umut ışı olmak için, tüm Türkiye’de yürütülen TÜRKÖK kampanyasına Adaba Çimento Fabrikası’ndan destek geldi. Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’nın kampanya çağrısına kulak veren Adana Çimento Fabrikası yöneticileri ve çalışanları, Kızılay’a kök hücre bağışında bulundu. 

Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel öncülüğünde kampanyaya destek vererek hayat kurtarmak isteyen çalışanlardan, Kızılay’ın gezici kan bağışı ekibi numune aldı. Kan ve kök hücre bağışı yapmaya uygun olan donörlerden titizlikle alınan kan ve kök hücre örnekleri Kızılay’ın kan bankasına ve veri tabanına nakledildi. 

‘Bir canı birle hayata döndürürse’

Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel’in de kan ve kök hücre bağışında bulunduğu kampanyaya, fabrika çalışanları da yoğun ilgi gösterdi. Levent Öncel, “Kızılay’ın her durumda, din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin tüm mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu biliyoruz. Kurum olarak Kızılay’ın faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Geçmiş yıllarda da dünya çapında gönüllü kök hücre bağışçıları sıralamasında üst sıralarda yer alan Kızılay’a biz de kurum olarak destek vermek istedik. Tüm hijyen kurallarının titizlikle uygulandığı gezici Kızılay aracında ben ve fabrika çalışanlarımız kök hücre ve kan bağışında bulunduk. Bugün burada yaptığımız katılım bir canı birle hayata döndürürse ne mutlu bize’’ dedi. 

‘Kızılay bağışçıları ile ayakta duruyor’

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, kan ve kök hücre bağışının önemine vurgu yaparak şunları ifade etti: “TÜRKÖK, Türkiye'de kemik iliği nakli bekleyen hastalar ile bağışçıları buluşturmak, bu sayede şifa bulabilecek hastaların bir an önce sağlıklarına kavuşturulması amacıyla başlatılan bir projedir. Kızılay her durumda, doğal afetlerde, savaşlarda, virüsle mücadelede kısacası insanlığın başı her sıkıştığında orada olur ama ilk amacı olan hayat kurtarma görevini de unutmaz. Kızılay ailesi olarak, özellikle Adana’da değerli bağışçılarımız ve yardımsever vatandaşlarımızla çok güzel yardımlarda bulunuyor nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa yardımına koşuyor, derdine derman olmaya çalışıyoruz. Bizler elçiyiz. Kızılay bağışçıları ile ayakta duruyor ve dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri olma özelliğini taşıyor.’’

Saygılı, başta Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel ve çalışanları olmak üzere tüm Kızılay gönüllülerine teşekkür etti. Saygılı bağış kampanyası sonunda günün anısına Levent Öncel’e teşekkür plaketi verdi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER