Şehit çocuklarının gururlandıran başarısı

Şehit çocuklarının gururlandıran başarısı

Biri şehit babasına verdiği sözü tutmak, bir diğeri hiç görmediği şehit babasının mirasını yaşatmak için üniversite sınavına girdi. 19 yaşındaki Görkem Hasan Bozkurt, babasının istediği gibi tıp fakültesini kazandı; babasının adını alan 18 yaşındaki Şahin Mert Ekiz de hayalini kurduğu eczacılığı kazandı. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, bir başarı hikayesi yazan iki şehit çocuğunu, özel tasarım saatlerle ödüllendirdi. Bozkurt ve Ekiz, üniversiteyi başarıyla tamamlayıp, biri doktor, bir diğeri de eczacı olmak istiyor. 

Adana’da 19 yaşındaki Görkem Hasan Bozkurt, şehit babasına verdiği sözü tutup tıp fakültesini; 18 yaşındaki Şahin Mert Ekiz, hiç görmediği ama ismini taşıdığı babasını mirasını yaşatmak için hedeflediği eczacılık fakültesine yerleşti. İki şehit çocuğu, bir başarı hikayesi yazdı; şehit babalarına verdikleri sözü tutup, onları gururlandırdı.  

ŞEHİT BABASINI SÖZ VERDİ
Polis memuru olan babası Yılmaz Bozkurt, 2016 yılında Adana’nın merkez ilçe Seyhan’a bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde hain bir terör saldırısında şehit düştüğünde o henüz 14 yaşındaydı. Babası, onun tıp fakültesini okuyup, doktor olmasını istiyordu. O da şehit babasına söz verdi. Önce liseyi başarıyla tamamladı, ardından da günlerce aralıksız ders çalışıp, sınava en iyi şekilde hazırlandı.

BABASINI HİÇ GÖREMEDİ
Görkem Hasan Bozkurt, tüm bu çabalarının meyvesini aldı. Üniversite sınavını kazandı, ardından da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi’ne yerleştirilerek, şehit babasına verdiği sözü tuttu. Onunla aynı kaderi paylaşan Şahin Mert Ekiz, ismini aldığı şehit babasını hiç görmedi. Polis memuru olan babası Şahin Ekiz, 2002 yılında İstanbul’da uğradığı silahlı saldırıda şehit düştüğünde; annesi ona 6 aylık hamileydi. 

AZMETTİ; ÇALIŞTI; KAZANDI
Şahin Mert Ekiz, babasını gururlandırmak ve onun soyadını duyurmak için azmetti, çalıştı ve üniversite sınavını kazanarak, Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne yerleştirildi. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, her iki şehit çocuğunun bu başarısı karşısında duyarsız kalmadı. Görkem Hasan Bozkurt ve Şahin Mert Ekiz’i anneleriyle birlikte makamında ağırlayan İnci, onlara özel tasarım kol saati hediye ederek ödüllendirdi. 

VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM
19 yaşındaki Görkem Hasan Bozkurt, “Sınava evde kendi imkanlarımla hazırlandım. Günde 5-6 saat ders çalışıyor, akşam da tekrar ediyordum. Tüm bu çabalarımın karşılığını aldım. Babam, benim tıp fakültesini kazanmamı çok istiyordu ben de ona verdiğim sözü tutmak için bu bölüme odaklanıp, buna göre çalıştım. Ona verdiğim sözü tuttuğum için de çok mutluyum” ifadesini kullandı.

OĞLUYLA GURUR DUYUYOR
3 çocuk annesi Nuran Bozkurt (43) ise, “Çok mutluyum. Oğlum, bu başarıyı hak etti. Babası da onunla eminim ki, onunla gurur duyuyordur. Çünkü eşim de oğlunun tıp fakültesini okumasını, doktor olmasını çok istiyordu ve bunu başaracağına da inanıyordu. ‘Görkem okur, Görkem yapar’ diyordu. Çok şükür, o da babasının bu güvenini boşa çıkartmadı ve ona layık bir evlat oldu. Çok mutlu ve gururluyum” dedi. 

MİRASINI YAŞATACAĞIM
18 yaşındaki Şahin Mert Ekiz de; “Özel bir etüt merkezinde sıkı bir çalışmayla hedefime ulaştım. Ben babamı hiç görmedim. O, ben doğmadan şehit düştü. Onu hiç görmese de hatıralarıyla büyüdüm. Şehit babamın mirasını yaşatmak istiyorum. Onun soyadını duyurmak istiyorum. Okuldan mezun olup, ileride açacağım eczaneye de onun adını vermek istiyorum” yorumunu yaptı. 

GURUR KAYNAĞIMIZ OLDU
Anne Nazmiye Ekiz (41) ise, “Çok mutlu oldum. Oğlum, istediği bölümü kazandı, bizim gurur kaynağımız oldu. Babasını gururlandırmak istiyordu, çünkü şehit olan babasını hiç görmedi. Bu başarısıyla da onu gururlandırdığını düşünüyorum” ifadesini kullandı. Öte yandan, her iki şehit çocuğuna da akademik eğitimleri kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü desteğin de verileceği açıklandı. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER