Şehitlerimizin hatıralarını asla çiğnetmeyiz

Şehitlerimizin hatıralarını asla çiğnetmeyiz

Vali Mahmut Demirtaş, Hakkâri’nin Irak sınırındaki Derecik İlçesi Biz Tepe Üs Bölgesine teröristlerce yapılan havan saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mehmet Erdoğan'ın yedi mevlidi ve iftar programına katıldı.

Baba ocağı olan İmamoğlu ilçesinde toprağa verilen Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mehmet Erdoğan için düzenlenen yedi yemeği ve iftar programında Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Abdullah Doğru, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı. Demirtaş,  burada yaptığı konuşmada, vatan ve millet için şehâdete yürüyen tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Demirtaş, şöyle devam etti: "Şehadet makamı, inancımıza göre peygamberlik makamından sonra gelen en yüce makamdır. Bu coğrafya; vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğrunda can feda eyleyenlerin yurdudur. Hakka yürüyen her bir neferimiz ise aziz vatanımızın ebedi bekçileridir.Onlar; ezanlarımız dinmesin, bayrağımız semalarımızda dalgalansın, vatanımıza namahrem göz dikmesin, milletimiz sonsuza kadar var olsun, diye kendi canlarından, umutlarından, geleceklerinden, ailelerinden, evlatlarından vazgeçmişlerdir. Bugün bizler onların kahramanlıkları sayesinde bu coğrafyada söz söylüyor; yedi düvele bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu gösteriyoruz. Buradan bir kez daha ifade etmeliyim ki; gözünü bu topraklara dikenlerle mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir. Her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmeyeceğiz."

Valiliğimizin kapıları daima açıktır’

 Ülkenin ve milletin üzerine oynanmaya çalışılan tüm oyunların bertaraf edileceğinin altını çizen Demirtaş, “İstiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere birlik ve beraberlikle en güzel cevabı vereceğiz. Bu toprakları bizlere vatan yapanların yakınlarına hizmet etmek; acılarını hafifletmek, yaşamlarını kolaylaştırmak, bizlerin en önemli görevidir. Bu görevimizi layıkıyla yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz. O sebeple Valilik makamında günün her saati, kapısı sizlere açık bir kardeşinizin bulunduğunu da hatırınızdan çıkarmayınız. Küçük, büyük demeden her sıkıntınızı, her mutluluğunuzu bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Devletimizin tüm imkânlarını sizin için seferber edeceğimizi, her daim sizin yanınızda olacağımızı asla unutmayınız. Bu vesileyle şehidimiz Mehmet Erdoğan ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize minnet duygularımı bir  daha ifade ediyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum." şeklinde konuştu. Program duaların  okunmasının ardından birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesiyle son buldu. 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER