‘ŞİDDETLE KINIYORUM’

‘ŞİDDETLE KINIYORUM’

Tahrip edilen şehit kabristanında şehitlerin babasıyla birlikte dua okuyan Başkan Zeydan Karalar, “Bunu yapanlar insan değil, şiddetle kınıyorum. Şehitlikler onarıldı, mezarlıklardaki tahribat gideriliyor ama kalplerdeki kırıklar acımaya devam ediyor.” dedi.

İŞLEM BAŞLATTI
Ali Hocalı Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç Kardeşler Mezarlığı’ndaki 79 mezarlıkla birlikte tahrip edilen Şehit Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin kabirleri onarıldı. Zarar verilen diğer mezarlıkların onarımı da büyük oranda tamamlandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, mezarlığın belediyeye devri için işlem başlattı. Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi Ali Hocalı Mahallesi’nde şehit kabirlerinin de bulunduğu 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç Kardeşler Mezarlığı’nda şehitlerin babası Ali Oruç’la bir araya gelen ve şehitler için dua okuyan Karalar, saldırganlara tepki gösterdi.

‘BUNU YAPAN İNSAN DEĞİL’
Başkan Zeydan Karalar, şunları kaydetti: “Bunu yapan insan değil. Şehide dokunulur mu? Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Buralar mahallelerin özel mezarlıkları. Daha önce bu tür mezarlıkların belediyeye devredilmesiyle ilgili ciddi uğraşlarım oldu. Bir prosedür bulunamadı. Bu saldırının ardından uğraşlarımıza devam edeceğiz. Arkadaşlarıma bu konuda talimat verdim. Şehitlerimize ait kabirlerin kısa sürede eski hallerine getirilmesini sağladık. Tahrip edilen diğer mezarlıkların da onarımını hızla yapıyoruz. Şehitlerimizin kabirlerinin bulunduğu bu mezarlığa kamera taktıracağız.”

‘ELLERİ NASIL VARDI?’ 
Şehitlerin babası Ali Oruç da, “Elleri nasıl vardı da şehitlerimizin kabir taşlarını kırdılar? Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızı seviyoruz ve elinden geleni yaptığını biliyoruz. Kendi adıma da şehitlerim adına da Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Başkan Zeydan Karalar, şehitlikteki diğer mezarların onarımını da yakından takip etti.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER