Tarım öğretiminin 174. yılı kutlandı

Tarım öğretiminin 174. yılı kutlandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım Öğretiminin 174. Yılını düzenlenen törenle kutladı. ÇÜ Akif Kansu Konferans Salonu’nda devam eden törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Halil Elekcioğlu, Milletvekili Ayhan Barut, ÇÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Torun, Dekan Yardımcıları, akademisyenler, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Feyzullah Korkut,  oda yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Torun ise 2019 sonu itibariyle lisans düzeyinde 2448, lisansüstü düzeyinde 104 olmak üzere toplamda 3489 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti verdiklerini bunun yanında toplam sayı içinde 210 öğrencinin yabancı öğrenci statüsünde olduğun ifade etti. Toplam öğrenci sayısı içinde yabancı uyruklu öğrencilerin oranının Ziraat fakültesinde yüzde 6.0 olduğunun hesaplandığını dile getiren Torun, “ Bu oran genel olarak Üniversite için kabul edilen yüzde 5.0 hedefinin biraz üstündedir. Fakültemiz eğitim öğretim kalitesini geliştirme kapsamında, 2020 yılı içinde eğitim öğretimini akredite etme hedefi bulunmaktadır. Ziraat Fakülteleri için Akredite Kurumu ZİDEK, 2020 Ocak ayı sonu itibarıyla başvuru alabilecek duruma gelecektir. Fakültemiz programlarının elli yıllık birikimiyle bu süreci başarıyla tamamlayacağına inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

‘Fakültemizin önemi büyük’
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Elekcioğlu ise Çukurova Üniversitesinin güçlü akademik ve idari kadrosu ile ülkemizin en önde gelen Üniversiteleri arasında yer aldığını ifade ederek, içinde bulunduğumuz 2020 yılında daha kaliteli, daha modern, öğrenci merkezli eğitim verme ve dünya üniversitesi olma hedefinde olduklarını söyledi. Günümüzde üniversitelerin sadece eğitim yapan ve bilimsel çalışmalar üreten bir kurumdan toplumun temel sorunlarına çözümler geliştiren bir yapıya büründüğünü hatırlatan Prof. Dr. Elekcioğlu, “Çukurova Üniversitesi olarak geleceğe yönelik öngördüğümüz daha iyiye yaklaşma yolundaki atılımlarımızda elbette bunları gerçekleştirebilecek 50 yılı aşkın deneyim ve birikimiyle Ziraat Fakültemizin önemi büyüktür.” diye konuştu. 


  


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER