TEDAVİSİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR

TEDAVİSİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR

ÖZEL HABER-BETÜL ERTUĞRUL

Bacaklarında oluşan morarmalar, yaralar ve yürüyememe şikayetleriyle 2011 yılından bu yana gitmediği doktor, çalmadığı kapı kalmayan 69 yaşındaki İsmail Ümit, maddi yetersizlikten dolayı tedavisini gerçekleştiremiyor. Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Tepebağ Mahallesi’nde zor koşullarda yaşamını sürdüren Ümit,“Şimdiki zamanın doktorlarının davranışlarına ayak uyduracak maddi gücüm yok. Bu açıdan maddi desteğe ihtiyacım var” dedi.

Bugüne kadar tedavi amacıyla pek çok hekime başvurduğunu dile getiren Ümit, “Hastahane, hastahane gezme, tahlil peşinde koşma, bu hastalık senin mezara kadar arkadaşın, bu işin tedavisi yok, ne ilaç verildiyse onları kullan yeter’ gibi sözlerle geri gönderildiğini iddia etti. Ümit,“Tıp bu kadar aciz mi? Bunu hiçbir doktorun ve hiçbir pratisyenin söyleme yetkisi dahi yokken bu sözleri bana bir profesörün asistanı söylüyor.” şeklinde konuştu.

‘ZENGİNE ZAFER, FAKİRE ÖLÜM’

2013 yılından bu yana başvurduğu doktorların kendisine, “venöz yetmezliği, dolaşım yetmezliği, varis” gibi rahatsızlıklarla “sürekli avuttuğunu ve tedavin yok” dediklerini ileri süren İsmail Ümit, şöyle devam etti:

“Daha önce Yüreğir, Seyhan Uygulama ve Balcalı Hastahanelerine gittim. En son yeni yapılan Şehir Hastanesinde kalp damar cerrahisi yerinden bile kalkmadan, ‘neyin var’ deyip bana sadece bir ilaç yazıp gönderdi. 1984 yılından beri hangi ameliyatları oldum, nerelere gittim tarihi tarihine, günü gününe hepsini biliyorum. Ama devlet memuru emeklisi olmam sıfatıyla ancak hakkımı sosyal güvenlik kurumunun bana tanıdığı imkanlar doğrultusunda arayabilmekteyim. Bu imkanlar doğrultusunda da beni tedavi edecek doktor bulamadım. Nedenine gelince Türkiye genelinde hipokrat yeminine uymayan doktor sayısının yüzde 70’ten daha yukarı olduğunu bilmeyen yok desem doğrudur. Yani zengine zafer, fakire ölüm.”

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER