ÇUKUROVA PRESS’in gurur günü

ÇUKUROVA PRESS’in gurur günü

Çukurova Press,  kuruluşunun 23. yılı, Gülçin ve Engin Kanber yönetiminde ise 7. yılını kutladı. Sular VİP’te düzenlenen gece çok sayıda seçkin konuğun katılımı ile muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. 

Ünlü Sanatçı Çelik’in birbirinden güzel söylediği şarkılarla renk kattığı gecede Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber teşekkür konuşması yaptı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser ise konuşmasında yerel gazetelerin çok zor durumda olduğunu ve nefes almakta zorlandığını söyledi. Son yıllarda yerel basında yaşanan bu olumsuz tablonun değişmediğine dikkat çeken Özkeser, “Aksine her geçen gün yerel gazeteler daha da zor koşullarda yayın hayatını sürdürmektedir. Türkiye Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karacan’ın açıklamasına göre, son bir yıl içerisinde 125 yerel gazete kapısına kilit vururken, bu sayının daha da artmasından endişe duyuyoruz. Bunun dışında, Adana’da tam 102 yıldır yayın yapan Türkiye’nin en eski gazetesi Yeni Adana  Gazetesi de çok zor koşullarda yayınını sürdürmektedir. Şu anda kapanmamak için direnen ve boğulmakta olan yerel gazetelerin yeteri kadar desteklenmesi gerekiyor.” dedi.

‘Yerel basının desteklenmesi gerekir’

CHP Adana Milletvekili  Dr. Müzeyyen Şevkin de yaptığı konuşmada, Çukurova Press’in 23. kuruluş yıldönümünde öncelikle Anadolu basının bu güzide gazetesini sürdüren İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber ile  eşi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber ile tüm gazete emekçilerini kutladı. Yerel basının siyasetçilerin gözü ve kulağı olduğunu vurgulayan Şevkin, “Sizin ne yaptığınızdan daha çok bunun ne kadar yansıtıldığı çok önemli gerçekten. Bu anlamda  da yerel basının desteklenmesi gerekiyor. Büyük bir onurla, kalemini satmadan, gerçekten basının özgür olmadığı bu ortamda çok zor elbette gazetecilik yapmak. Bu onurlu duruşu sergileyen tüm Çukurova Press Gazetesi çalışanlarına ve tüm yerel basın ile ulusal basındaki basın emekçilerine saygılar sunarım.” diye konuştu.

Gecede plaketlerini aldılar

Çukurova Press’in muhteşem geçen kuruluş yıldönümü gecesine katkıda bulunan ünlü sanatçı Çelik’in yanı sıra kurum ve kuruluşlar ile kişilere ödülleri de verildi. Gecede ödülleri CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin,  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü, Yargıtay Üyesi Hasan Öz, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, AK Parti Adana İl Başkan Danışmanı Abdurrahman Yeşiltaş, Adana Büyükşehir Belediyesi ULAŞIM A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir, Büyükşehir Belediyesi BELDETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel,  Çukurova Belediyesi Spor Müdürü Ergin Ulun, Sarıçam Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kadir Gül, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Dr.Ahmet Bozan, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başmüdürü Ali Önal, Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber ve Çukurova Press Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber tarafından verildi.

Geceye bu yıl da yoğun ilgi vardı
 
Geceye CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut, Orhan Sümer,  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü, Yargıtay Üyesi Hasan Öz, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP eski milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, , Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu,  MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı,  AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Aytekin Uçar, AK Parti Adana İl Başkan Danışmanı Abdurrahman Yeşiltaş, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek,  CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü,  Seyhan Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer,  CHP Adana eski İl Başkanı Emrah Kozay, CHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Bülent Vatansever, Adana Büyükşehir Belediyesi ULAŞIM A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir, Büyükşehir Belediyesi BELDETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel,   Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Özcan Zenger,  Büyükşehir Belediyesi OTOGAR Müdürü Ercan Kandemir, Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Ergin Kiser,  Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü İbrahim Hakverdi, MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, MHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Rüçhan İlvan, CHP Adana Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Üyesi Ulaş Çetinkaya,  İYİ Parti Çukurova İlçe Başkan Adayı Vedat Sabancı, İYİ Parti Yüreğir İlçe Başkan Adayı İbrahim Saltan, Adana Borsa Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Adem Sungurtekin, Adana Oto Galericiler Sitesi eski Başkanı İbrahim Öcal,  CHP Seyhan Belediyesi eski Meclis Üyesi Erdal Biber, Çukurova Belediyesi Spor Müdürü Ergin Ulun, Sarıçam Belediyesi  Spor İşleri Müdürü Kadir Gül, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Dr.Ahmet Bozan, Çukurova Masterler Federasyonu Başkanı Ramazan Çakır, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başmüdürü Ali Önal, Emekli-Sen MYK Üyesi Mehmet Bunsuz, Emekli-Sen Akdeniz Bölge Başkanı Veli Ersoy, Emekli-Sen Çukurova İlçe Başkanı Zeliha Divarcı, DSP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Celal Güven,  Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Adana Şube Müdürü Mustafa Keleş, AKYED Başkanı Hüseyin Cömertpay, Ziraat Mühendisleri Odası eski Başkanı Semih Karademir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Seyhan Belediyesi  Basın Müdürü Gökhan Üney, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Kurtul Çakın, Anadolu Spor Gazeteciler Derneği (ASGD) Başkanı Mustafa Boz, Radyo DEVA Sahibi Derya Yüksekdağ, Sözcü Gazetesi Adana Temsilcisi Mehmet Serbes, Çukurova Metropol Gazetesi Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici  ile çok sayıda siyasi partinin eski ve yeni yöneticileri, işadamı ve basın mensupları katıldı.
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER