Dünya Kadınlar Günü Konseri

Dünya Kadınlar Günü Konseri

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Ç.D.S.O.), “Dünya Kadınlar Günü” için özel olarak düzenlenecek olan bu konseri Ukrayna’daki en çok talep gören orkestra şeflerinden biri olan ve birçok uluslararası tanınmış solistle konserler veren başarılı orkestra şefi Natalia Ponomarchuk yönetecek. Konserde, 1998 yılında Adana’da doğan, viyolonsel eğitimini Çukurova Üniversitesin’de tamamlayan ve birçok uluslararası yarışmalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerine sahip başarılı çelist Ülker Tümer ve 1990 İstanbul doğumlu, uluslararası yarışmalarda ikincilik ve üçüncülük ödülleri bulunan, çeşitli senfoni orkestralarında arp grup şefliği yapmış olan arpist Merve Kocabeyler sahne alacak.

W.A. Mozart’ın “Don Gıovannnı Operası Uvertürü” ile başlanacak olan programda,  R.Schumann’ın “Viyolonsel Konçertosu”, C.Reınecke “Arp Konçerkosu” ve Ç.D.S.O., dinleyenleri bambaşka diyarlara götüreceği Adana’da ilk kez seslendirilecek olan O.Respıghı’nın 1 numaralı “Antik Aryalar ve Danslar Süit”ini Adanalı sanat saverlerin beğenisine sunacaklar. İçeriği dopdolu olan bu konser, 06 Mart 2020 Cuma günü saat 20:00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER