Eğitim-Bir Sen Adana Şubesi’nin ‘Bir Vefa Kitabı…

 Eğitim-Bir Sen Adana Şubesi’nin ‘Bir Vefa Kitabı…

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nin hem merkezde hem de tüm ilçelerde yetkili sendika olmasını konu alan ve yaklaşık 3 yıllık emeğin bir ürünü olarak kaleme alınan “Sevdam-Dâvâm-Sendikam” kitabının basın tanıtımı yapıldı.

 Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube binasında gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Başkan Vekili Mustafa Sarıgeçili, sendikanın basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Kara ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Kurucu Genel Başkanları Mehmet Akif İnan anısına hazırlanan kitabın öyküsü konusunda açıklamalarda bulunan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "Bu eser çok büyük bir emeğin ardından çıkmış bir vefa kitabıdır.” dedi.
 
‘Bir Vefa Kitabı…’

Haktan, hakikatten ve adaletten yana sarsılmaz bir tavırlarının olduğunu ifade eden Sezer, şöyle devam etti: “Biz sendikal mücadeleye ne anlam yüklüyorsak bu mücadeleyi bugün ve geçmişte yürüten insanlara karşı vefaya da o kadar anlam yüklüyoruz. Vefa, insanı yücelten değerlerden birisidir. Yapılan güzel işleri ve emekleri görmezden gelmek vefasızlıktır, nankörlüktür. İşte bu nedenle bu kitabın bir vefa kitabı olmasını arzuladık.” diye konuştu. 

‘Tarihe kayıt düşmek istiyoruz’

Kitapta, Adana'da 1996 yılında teşkilatlanan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in ilk kurucularından bugüne kadar emeği geçenlerin, mücadele edenlerin, bayrağı elden ele taşıyanların hepsini anmak ve hatırlamak istediklerini vurgulayan Mehmet Sezer, şöyle devam etti: "Eğitim-Bir-Sen'in sendikal serüvenini tarihe kayıt düşmek, hiçbir iyiliğin ve mücadelenin karşılıksız kalmayacağını göstermek istiyoruz. Bu bağlamda; söz uçar yazı kalır düşüncesiyle sözün, yazının, yapılan tüm güzel işlerin ve güzel işler yapan kimselerin mirasının gelecek nesillere aktarılması hususunun göz ardı edilmemesi adına alanında bir ilk olan ve bir vefa kitap olarak nitelediğimiz bu kıymetli eserin bundan sonra da daha güzel eserlere ilham kaynağı olmasını arzu ediyoruz.” Sezer, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER