SERVİS ARAÇLARINA SIKI DENETİM

SERVİS ARAÇLARINA SIKI DENETİM

Adana Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin servis araçlarına yönelik denetimleri aralıksız devam ediyor. Çocukların güvenli olarak taşınmalarını sağlamak, olası bir trafik kazasında zarar görmelerini önlemek ve okul ve çevresindeki güvenliğini sağlamak amacıyla Rotary Anadolu Lisesi’ne öğrenci taşıyan okul servis araçları ile okul ve çevresinde bulunan işyerleri üzerinde denetimler yapıldı. Denetimlere Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve narkotik maddelerine duyarlı eğitimli köpekler katıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, okul ve çevresinde bulunan işyerleri ve sokaklar kontrol edilerek çocuklarımıza zarar verebilecek herhangi bir unsurun olup olmadığı araştırıldı.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, okul ve çevresinde bulunan işyerleri ve sokaklar kontrol edilerek çocuklarımıza zarar verebilecek herhangi bir unsurun olup olmadığı araştırıldı. Narkotik maddelere duyarlı köpeklerle servis araçları üzerinde yapılan kontrollerde, araç içerisinde çocuklarımıza zarar verebilecek suç unsuru olabilecek maddeler kontrol edildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince okul servis araçları ve sürücüler üzerinde yapılan denetimlerde ise, şoförlerde ve araçlarda bulunması gereken belgeler ile avadanlıklar, fazla yolcu, emniyet kemeri denetimleri yapıldı. Ayrıca, araç içerisinde bulunan öğrencilere emniyet kemerinin önemi ve güvenli bir taşıma hizmeti için uyulması gereken kurallar anlatıldı. Taşıma hizmeti sırasında araç şoförünün kurallara uyup uymadığı konusunda öğrencilerimizle görüş alışverişinde bulunuldu. 

’28 bin 639 okul servis aracı denetlendi’

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2019 yılı içerisinde 28 bin 639 Okul Servis Aracı denetimi gerçekleştirildiği belirtilerek, “Trafik kazaları incelendiğinde kazaya uğrayanların çoğunluğunu 05-17 yaş grubu ilköğretim çağındaki çocuklarımız olduğu görülmektedir. Çocuklarımızın taşıma hizmeti sırasındaki trafik güvenliği ile okul önlerinde ve çevresinde güvenliklerini sağlamak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimlerimizce denetimlerimize aralıksız devam edilecek, çocuklarımızın güvenliğini tehlikeye atabilecek herhangi bir duruma asla izin verilmeyecektir.”denildi.

MEHMET ŞAHİN
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER