Yaşar Kemal Emek Ödülleri sahibini buldu

Yaşar Kemal Emek  Ödülleri sahibini buldu

Adana’da bu yıl, ‘doğa’ ana temasıyla 28.’si organize edilen; ‘Uluslararası Altın Koza Film Festivali’ kapsamında verilen; ‘Orhan Kemal Emek Ödülleri’ sahibini buldu. Söz konusu ödüle Sinema Yazarı Sevin Oktay ile Görüntü Yönetmeni Ertunç Şenkay layık görüldü. 

Adana’da bu yıl 28.’si gerçekleştirilen; ‘Uluslararası Altın Koza Film Festivali’ kapsamında Sinema Yazarı Sevin Oktay ve Görüntü Yönetmeni Ertunç Şenkay, ‘Orhan Kemal Emek Ödülü’ne layık görüldü.

ÖDÜLÜ ŞENKAY VE OKTAY ALDI
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu yıl ‘doğa’ ana temasıyla 28.’si organize edilen; ‘Uluslararası Altın Koza Film Festivali’ kapsamında HiltonSA Adana Oteli’nde: ‘Yaşar Kemal Emek Ödülleri Töreni’ düzenlendi. Söz konusu ödüle bu yıl, Sinema Yazarı Sevin Oktay ve Görüntü Yönetmeni Ertunç Şenkay layık görüldü. Şenkay, rahatsızlığı nedeniyle törene katılmadı; ödülünü de Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan, Menderes Samancılar ve Güvenç Kıraç aldı. Oktay’a da ödülünü Adana Valisi Süleyman Elban verdi.

ADANA DOĞAL BİR PLATO
Burada konuşan Vali Süleyman Elban, ‘Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin, kentin sanat hayatına önemli katkılar sunmasını temenni etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da; “Adana, konu, mekan ve insan kaynağının yanında ev sahipliğiyle muhteşem bir plato. Bu yıl festivalimizin teması doğa.Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan yangın ve sel felaketleri ortada. İnsanlık olarak doğaya haşin davranmanın bedelini ödemeye başladık. İklim değişikliğiyle ilgili mücadelede hepimize önemli görevler düşüyor” dedi. 

ÇOCUKLUĞUMUN FESTİVALİ
Festivalin Yürütme Kurulu Başkanı Menderes Samancılar, Adana topraklarına ve sinemacı mestektaşlarına borçları olan hizmet şiarını uygulamak için burada olduklarını söyledi. Festivalin Yürütme Kurulu Üyesi Nebil Özgentürk ise, “Onurla, dörtnala geldim çünkü çocukluğumun festivali. 15-16 yaşlarından itibaren tüm kortejlere giden, film kuyruklarına giren biri olarak çok mutluyum. Burası Yaşar Kemal’lerin, Orhan Kemal’lerin, Yılmaz Güney’lerin ve pek çok sinemacının kenti. O heyecanla geldik” ifadesini kullandı. Tören, Birsen Tezer’in konseriyle son buldu. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER