‘Yeni Karacaoğlan’lar bekliyoruz’

‘Yeni Karacaoğlan’lar bekliyoruz’

Baklalı Köyü 2.Türkü Yarışması’nın başvurularının devam ettiğini söyleyen türkü sevdalısı Bayram Uğur, “Türkülerimiz bizim kişiliğimizi estetize edip topluma yansıtan, en önemli sanat verisidir. Sevdalarımızı, umutlarımızı, acılarımızı ve sevinçlerimizi türkülerle veririz, türkülerle alırız… Haksızlığa, yanlışlığa, vefasızlığa, ilk yiğitliği türkülerimiz verir. Her alanda güzel, mutlu, başı dik bir yaşam için bu konuları içeren, yeni ışıklı değerleri taşıyan yeni türküler istiyoruz” dedi.

Bugüne kadar düzenledikleri her etkinlikte olduğu gibi bu yıl ikincisini düzenledikleri Türkü Yarışması’nda Baklalı Ortaokulu’nda eğitim gören 25 çocuğa ayakkabı temin edeceklerini söyleyen Uğur, “Çocuğu koruyan, büyüğü sayan, anayı kutsayan, kadını yücelten, dostça yaşamı barındıran, bizi çoğaltan türkülerin daha da çoğalabilmesi için Baklalı Köyü Türkü Yarışması düzenledik. Ozanlarımıza başarılar diliyoruz. Yeni Yunus’ları, Dadal’ları, Karacaoğlan’ları, Pir Sultan’ları ve Veysel’leri bekliyoruz.” diye konuştu. Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen ve 7 Mart 2020 Cumartesi günü Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 14.00’de yapılacak. Birinciye 1000 TL, ikinciye 500 TL. ödül verilecek. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER