9.5 MİLYONLUK YARDIM

9.5 MİLYONLUK YARDIM

Orman yangınlarının yaralarının saran Adana, bu kez sel felaketiyle sarsılan Batı Karadeniz’e yardım elini uzattı. Adana Valiliği koordinasyonunda bölgeye 3 milyon lira nakit, 6.5 milyon liralık da insani yardım gönderildi. Adana Valisi Süleyman Elban, “Kadirşinas Adana halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Adana’dan sel bölgesine yardım eli. Yaraların sarılması için kentte toplanan 3 milyon lira nakit para ilgili kurumların hesabına aktarılırken, 10 TIR’dan oluşan ve yaklaşık 6.5 milyon lira değerindeki insani yardım da bölgeye gönderildi. 

TIR’LAR YOLA ÇIKTI
Adana’dan sel bölgesine 7 TIR’dan oluşan insani yardım gönderildi. Adana Valiliği koordinasyonunda Türk Kızılay Adana Şubesi’nce toplanan yardımlar, Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen törenle araçlara yüklenip, bölgeye gönderildi. Adana Valisi Süleyman Elban ise, TIR’ları bizzat uğurladı. Daha önce de bölgeye 3 TIR’lık yardım gönderildiği hatırlatıldı. 

10 TIR’LIK YARDIM
Vali Elban, “Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketi nedeniyle derin bir üzüntü yaşadık. Yaşananlar karşısında ne yapabileceğimizi masaya yatırdık. Başta hayırsever Adanalı hemşerilerimiz olmak üzere işadamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, oda ve borsalarımız bir araya gelip, güçlerini birleştirdi. Yaklaşık 6.5 milyon lira değerinde ve 10 TIR’dan oluşan bir ayni yardımı sel bölgesine ulaştıracağız. Bunun dışında da 3 milyon liralık bir nakit yardımı da gerekli hesaplara aktarılacak” dedi.

İRTİBAT HALİNDEYİZ
Vali Elban, “Biz, afet bölgelerinde oluşturulan koordinasyon merkezleriyle sürekli irtibat halindeyiz. Bu merkezlerde ne gibi malzemelere ihtiyaç duyulduğu bize iletiliyor. Biz de 81 ildeki valilikler olarak, bu taleplere göre gerekli malzemeleri afet bölgesine ulaştırmaya çalışıyoruz. Oluşturulan listelerdeki malzemeler de buradaki hayırseverler, işadamları, sivil toplum kuruluşları, oda ve borsalar aracılığıyla toplayıp, bölgeye göndererek ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyoruz” ifadesini kullandı. 

KADİRŞİNAS ADANA
“Kadirşinas Adana halkına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadesini kullanan Süleyman Elban, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Biz, Adana olarak büyük bir orman yangını afetiyle karşı karşıya kalmıştık. Bu afetin yaralarını da kendi imkanlarımız ve devletimizin desteğiyle sarmaya çalışmıştık. Adanalıların yaşadığı tüm bu afetlere rağmen, diğer bölgelerdeki orman yangını ve sel felaketleri karşısında yardım için seferber olup, desteğini esirgememesi de çok önemli.” 

KENETLENDİLER
Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, “Bir tarafta orman yangını, diğer tarafta sel felaketleri. Yaraların sarılması için Türk Kızılay olarak bizler de elimizi taşın altına koyduk. Geçen hafta Adana Valiliği himayesinde afet bölgesine 3 TIR, bu kez de 7 TIR’lık insani yardım gönderiyoruz. Bu yardımlar arasında gıda ve temizlik ürünleri, kıyafet ve yatak gibi malzemeler var. Adana iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları yardım için kenetlendi ve yardımlar, toplum olarak bizim hayırsever yönümüzü de ortaya koyuyor” dedi.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER