BOYVADAOĞLU: AK PARTİ’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

BOYVADAOĞLU: AK PARTİ’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu: 
AK PARTİ’DE GERİ SAYIM BAŞLADI 

 
İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun bu başarısını beklediklerini söyledi. İstanbul’da alınan bu sonucu, “AK Parti’de artık geri sayım başladı; sonun başlangıcı, diyebiliriz. Çünkü İstanbul’daki seçim zaferi AK Parti'nin kimyasını bozdu.” şeklinde yorumladı. “EKONOMİ ÇOK KÖTÜ”
Boyvadaoğlu,  İYİ Parti Adana İl Basın Danışmanı Cihan İşisağ ile Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici’yi ziyaret etti. Görüşmede Ç.Metropol’ün sorularını cevaplayan Boyvadaoğlu,  AK Parti’deki gerilemenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Metal yorgunluğu” sözleriyle dışı vurulduğunu kaydetti. “Tek adam, Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin gitmediğinin artık anlaşıldığını” ileri süren Boyvadaoğlu,  ülkede işsizlik, enflasyon ve döviz kurunun sürekli yükseldiğini hatırlattı. Erdoğan’ın “Muhalefetsiz tek başıma Türkiye uçuracağım.” dediğini ifade eden Boyvadaoğlu, “Başka şeyler uçtu. Ekonomi çok kötü. İnsanlar bize sürekli iş için geliyor. Millet gerçekten aç. Ülkeyi her konuda sıkıntılı bir pozisyona soktular. Uzun vadeli bir plan yapamadılar. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) diye bir kurumumuz vardı. Kısa, orta ve uzun vadeli programlar yapardı. Ancak şu anda devletin bir plan, programı yok. Bunun neticesinde ekonomik kriz süreci başladı. Vatandaş da bunu gördü. Artık vatandaş Cumhur İttifakı ile yürümek istemiyor. İşte 800 bin oy farkı bunu göstergesidir. ‘Oylarımız çalındı’ demişlerdi. Doğru, çalınmış. Birilerinin oyları çalınmış; ama bu onların oyu değilmiş. 800 bin oyu biz aldığımıza göre, kimlerin oyu çalındığına millet karar versin.” dedi.


 AKŞENER ÇOK ÇALIŞTI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 23 Haziran seçimlerinde “yağmur, çamur” demeden mitingler düzenlediğini aktaran Boyvadaoğlu,  “Akşener, İstanbul’da 39 ilçe gezdi. Biz de Adana ve diğer illerdeki teşkilatlarımızla birlikte kendisine tam destek verdik. İstanbul trafiğinde kilometrelerce yol kat ettik. Seçmen Millet İttifakı’nın çalışmalarını görüp, takdir etti. Akşener’in yoğun çabaları İmamoğlu’nun oy potansiyeline pozitif katkı sundu.  Ve İmamoğlu rakip adaya 800 bin oy fark attı. Ülkücü camiadan olduğu gibi AK Parti ve diğer partilerden de ciddi oy aldık.” şeklinde konuştu. 


“ÇÖZÜLME SÜRECİ BAŞLADI”
İstanbul seçimleri sonrası Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’de çözülme sürecinin başladığını ileri süren Göktürk Boyvadaoğlu, “Bizlere her gün onlarca telefon geliyor. Önümüzdeki günlerde çok sayıda ülkücü kökenli ve diğer partili arkadaşlarımızı da üye yapacağız.” dedi. 


ÖCALAN’IN MEKTUBU TERS TEPTİ
PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın mektubunun seçim öncesinde AA tarafından servis edilmesinin ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılmasındaki amacın  “ters teptiğini” ifade eden Boyvadaoğlu,  “İmamoğlu’nun Karadeniz gezisi sonrasında Cumhur İttifakı seçimi kaybedeceğini anladılar. Bir hamle yapmaları lazımdı. Ama bu ters tepti. Bizlere ‘illet, zillet’ denildi. Kimin ‘illet ve zillet içerisinde olduğu’ böylece belli oldu. İstanbul’a değil; İmralı'ya mitil attılar.” diye konuştu. 

“ARTIK O FASIL DA BİTTİ”
Ekrem İmamoğlu’nun “duruşu ve kişiliğinin” de seçimi kazanmasında önemli rol oynadığına işaret eden Boyvadaoğlu,  tüm olumsuz propagandalara rağmen İmamoğlu’nun  “gülen yüzlü” tavrını değiştirmediğini belirtti. FOX TV'deki programda Binali Yıldırım'ın ruh halinin seçimi kaybedeceğinin sinyalini verdiğini öne süren Boyvadaoğlu,  “Bunlar birer seçim uzmanı. Her gün bir anket yaptırıyorlardı.  Ve neticede görüyorlardı. Orada son bir hamle yapmaya çalıştılar; ama olmadı.  Eskiden vatandaşlar  ‘Bunlardan (AK Parti) daha iyisi mi olacak?’ diyordu. Artık o fasılda bitti. Bunların da yıkılabileceğini vatandaş gördü. İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Adana… CHP, İYİ Parti ile çok güzel başarılar elde etti. ‘Her şey çok güzel olacak’ diyerek çok iyi ve güzel yaptık.” açıklamasını yaptı. 

“ TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR”
 Erdoğan tek başına ülkeyi yönetmeye çalıştığını; ancak bunun bu şekilde olmayacağının ortaya çıktığını kaydeden Boyvadaoğlu,  şöyle devam etti: “Demek ki tek başına olmuyor bir ekip. Ekip işidir bu. Tahminim bunlar da bu ‘tek adam’ sisteminden acayip mustariptirler. Önümüzdeki seçimlerde Meral hanım cumhurbaşkanıdır. Bunu her kese böyle bilsin. Biz bunun için çalışıyoruz. Bundan emin olun."

"ÇİFTÇİ PARA KAZANAMIYOR"
Üreticinin perişan halde olduğunu ileri süren Boyvadaoğlu,  şunları söyledi:  “Çiftçi hiç para kazanmıyor.  Yurtdışında 3, 4 liraya patates ithal edip, vatandaşa 1 liraya sattılar. Halbuki yerli üreticiden bu fiyattan alıp, vatandaşa 1 liradan satsaydılar. Seçimden sonra şekere çaya, elektriğe peş peşe zamlar gelmeye başladı.  ‘Ekonomiyi uçuracağız’ dediler. Ama ekonomi değil; fiyatlar uçtu. Gelen bu yüzde 20- 25'lik zamlar halen maliyetleri kurtarmıyor.  Çünkü çiftçi üretim harcamaları iki misli ne çıktı.  Gübre, mazot, işçilik her şey çok pahalı. Çiftçi kredi kullanarak ekiyor. Bunun karşılığını alamıyor.  Köylere gidin, insanların ceplerinden çay parası bile yoktur. İnşaat sektörü durdu, tarım bitti, çalışanlara aç...”

“PARTİYE SAYGI VE SEVGİYİ YERLEŞTİRDİM”
İYİ Parti Adana İl Teşkilatı’nda çalışmalarının büyük bir ciddiyetle devam ettiğine dikkat çeken Göktük Boyvadaoğlu,  parti içi eğitimleriyle “saygı ve sevgi olgusunu”  maksimum düzeye çıkardıklarını kaydetti. 31 Mart seçimlerini destek verdikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile ilçe Belediye Başkanları ile aynı olgunluk içinde çalışmayı sürdürdüklerini ifade eden Boyvadaoğlu,  şunları kaydetti: “Belediye Başkanlarımıza tam desteğimizi verdik. Bir ortaklık yaptık. Ve bir anlaşma imzaladık. Biz üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra onlarda. Bu da yavaş yavaş gerçekleşiyor.  CHP ve İYİ Parti olarak birbirimizi ayrı ayrı görmüyoruz. ‘Adana’nın evlatları bir araya gelmişler. Belediyeleri daha nasıl en güzel şekilde idare edebiliriz?’ gibi bir felsefe ile hareket ediyoruz. Aramızda ciddi bir dayanışma var.”

 “MİLLETVEKİLLERİMİZLE BİR SORUNUMUZ YOK”
İYİ Parti’nin Adana’daki iki milletvekiliyle İl Yönetimi olarak bir sıkıntılarının olmadığının altını çizen Boyvadaoğlu,  “İYİ Parti’de herkes birbirinin fikirlerini saygı duyar. Milletvekillerimiz bizlerin her şeyi.  Adana'da iki değil; keşke üç dört milletvekilimiz olsaydı. Onlar çok saygıdeğer insanlardır.  İkisi de kıymetlimizdir. Benim vekillerimizle hiçbiri ile sıkıntım yok. Onların da bizlerle bir sorunu olduğunu zannetmiyorum.” dedi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER