Düelloda HDP restleşmesi

Düelloda HDP restleşmesi

Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Hüseyin Sözlü ve Zeydan Karalar’ın TV programında “Kardeşim” diye başlayan dostluk mesajları ilerleyen dakikalarda restleşmeye dönüştü.

Önce “Kardeşim” dediler

Foks TV’de yayınlanan “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programının konukları Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Hüseyin Sözlü ve Zeydan Karalar oldu. Aslında iki adayın da Adana için gözlemledikleri sorunlar ve çözüm önerileri aynıydı. İkisi de kentin en önemli sorunlarının işsizlik ve ulaşım olduğu konusunda hemfikirdiler ve bu sorunlara yönelik projelerini açıkladılar. Birbirlerine “kardeşim”  diye hitap eden her iki adayın dostluk ve mesajları Küçükkaya’nın bir sorusu üzerine karşılıklı restleşmeye dönüştü.

Karalar avantadan belediye başkanı oldu

Konuşmasına “Zeydan Karalar sayemde belediye başkanı seçildi, avantadan başkan oldu” diye başlayan Başkan Hüseyin Sözlü, her ne kadar bu durumu esprili bir şekilde söylemeye çalışsa da programın ilerleyen dakikalarında iki başkan adayı arasında ipler gerildi. Her ikisi de ittifak adayı olan Sözlü ve Karalar, özellikle Kürt seçmene zeytin dalı uzatırken Küçükkaya’nın millet ittifakına yönelik Sözlü’ye sorduğu soru ortalığı karıştırdı.

Seyhan’da 8 HDP’li meclis üyesi var

Sözlü, konuşmasının ilerleyen dakikalarında Seyhan Belediyesi’nde 8 HDP’li meclis üyesi olduğunu öne sürdü ve Millet İttifakıyla HDP arasında işbirliği yolundaki iddiaları Adana düzeyine indirgedi. Program devam ederken Zeydan Karalar’dan canlı yayına gelen mesaj, ipleri gerdi. Karalar, attığı mesajda “Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediyesi’nde 8 HDP’li meclis üyesi olduğuna dair öne sürdüğü iddiasını ya ispat etsin ya da özür dilesin” diyordu.

Ya ispat et ya da özür dile

Bu mesajı Karalar’a cevap hakkı doğduğu için programında yayınlayan İsmail Küçükkaya, Sözlü’ye yorumunu sordu. Başkan Sözlü ise polemiğe girmek istemediğini belirterek, soruya ulusal boyutta cevap vermeyi tercih etti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına da atıfta bulunarak Kürt vatandaşlarla kardeş olduklarını ancak PKK’nın siyasi uzantısıyla Kürt vatandaşların birbirinden ayırt edilmesi gerektiğini savundu. Kısacası, Karalar’ın, “Sayın Sözlü  Seyhan Belediyesi’nde 8 HDP’li meclis üyesi olduğunu  ya ispatlasın ya da özür dilesin” şeklindeki çıkışı yanıtsız kaldı. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER