Engelleri podyumda aştılar

Engelleri podyumda aştılar

Adana’da toplum gönüllüsü 32 iş kadını ve 23 iş adamı ve 5 milletvekili, ‘Engel Olma Destek Ol’ sloganıyla engelli çocuklar için podyuma çıktı. Kendileri için özel olarak tasarlanan kıyafetleri podyumda tanıtan gönüllüler, ünlü mankenlere de adeta taş çıkarttı. Aileleriyle birlikte geceye katılan 30 özel engelliler, toplu gönüllüleriyle birlikte podyumda el ele yürürken, kendilerine fırsat sunulduğunda neleri başarabileceklerini de ortaya koydu.

Adana’da toplum gönüllüsü 32 iş kadını ve 23 işadamı ve 5 siyasetçi, engelli çocuk ve gençlerin hayatlarının kolaylaştırılması, eğitim ve sağlık gibi çeşitli ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ‘Engel Olma Destek Ol’ sloganıyla düzenlenen defilede podyuma çıktı.  İş, siyaset ve sanat dünyasının önde gelen isimleri, engelli çocuklarla el ele podyumda yürüdü, kendileri için özel olarak tasarlanan kıyafetleri tanıtırken, ünlü mankenlere de adeta taş çıkarttı.

 Gazeteci Murat Yıldırım’ın, Biz De Varız Destekleme Derneği ile ortaklaşa organize ettiği defile, Seyhan Oteli’nde gerçekleştirildi. Defilede iş kadınlarının kıyafetlerini, sosyal sorumluluk projelerine olan katkısıyla dikkat çeken modacı Yusuf Alp üstlenirken, gecenin sunuculuğunu da Esin Parlak ve Ozan Sihay yaptı. Söz konusu organizasyonun koreografisini de Egemen Acımış üstlendi. 

OTİZME İNAT PİYANO ÇALDI

Sayı duruşuyla başlayan etkinlikte Dürrin Konuralp yönetimindeki ‘Ellerimiz Sessimiz Grubu’, İstiklal Marşı da engelliler için ‘işaret dili’ ile seslendirdi. Otizmli olmasına rağmen, müzikteki başarılarıyla öne çıkan Buğra Çakır, ‘Türk Marşı’ adlı eseri piyanosuyla seslendirdi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş da Çakır’ı özel bir plaketle ödüllendirdi. 


MANKENLERE TAŞ ÇIKARTTILAR

‘Engel Olma Destek Ol’ sloganıyla gerçekleştirilen ve geliri özel gereksinimli çocukların başta eğitim ve sağlık olmak üzere onların hayatlarını kolaylaştıracak projelerde kullanılacağı defilede; iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri podyuma çıktı. Kendileri için tasarlanan kıyafetleri, podyumda engelli çocuklarla el ele tutuşarak tanıtan toplum gönüllüsü 32 iş kadını, 23 işadamı ve 5 milletvekili, ünlü mankenlere de adeta taş çıkarttı.

 ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİLER

Geceye katılanlar arasında yer alan, TRT’nin efsane sunucularından biri olan Bülend Özveren, ‘Kelebek Çocuklar’ olarak adlandırdığı hasta çocuklar için kurduğu Hayaller Gerçek Olsa Derneği Başkanı Fulden Uras gibi isimlerin de plaket aldığı gecede objektiflere de birbirinden renkli görüntüler yansıdı. Bedensel ve zihinsel engelli çocuk ve gençler, kendilerine fırsat sunulduğunda neleri başarabileceklerini de gözler önüne serdi.

 

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

Gecede konuşan Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanı Esin Parlak, amaçlarının engelli bireylerin yaşamını daha kolaylaştırmak ve eğitim ve sağlık konularında kendilerine destek sağlamak olduğunu söyledi. Parlak, Adana’nın daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi yolunda dernek olarak ellerini taşın altına koyup, bu konuda üzerlerine düşen görev v sorumluluğu da yerine getirmeye devam edeceklerini dile getirdi. 
DOĞRU VE ULVİ BİR İŞ YAPMIŞSINIZ

Geceye eşi Nuray Karalar ile birlikte katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da özel gereksinimi olan çocukların toplum gönüllüleri ile podyuma çıkarak, toplumda bu konuda farkındalık oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla düzenlenen etkinliği son derece anlamlı bulduğunu belirtti. Karalar, “Biz de Varız Destekleme Derneği olarak gerçekten çok doğru, ulvi bir iş yapmışsınız. Yürekten kutluyorum” dedi.

 ADANA’YA HİZMET EDECEĞİM

Belediye olarak her zaman dezavantajlı çocuk ve gençlerin yanında olup, onların hayatlarını kolaylaştırma çaba ve gayreti içerisinde olacaklarını ifade eden Karalar, sözü siyasete getirdi. ‘Belediye başkanı’ seçilmesinde kendisine gösterilen teveccühten dolayı teşekkür eden Karalar, “Bana oy versin ya da vermesin, ben herkesin tüm Adana’nın belediye başkanıyım. Bu bilinçle Adana’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” yorumunu yaptı.

 İŞTE PODYUMA ÇIKAN O İSİMLER

Defilede şu isimler podyuma çıktı; “Ali Haydar Bozkurt, Şule Özülkü, Mustafa Kurt, Ayşe Ersoy, Süleyman Sönmez, Zeynep Madenci, Cahit Öztok, Sevil Fedai, Ali Durgut,  Yeliz Arman, Bülend Özveren, Birsen Uçar, Temel Eren, Aslı Davut, Özer Canbulan, Pırıl Bilici, Kurtul Çakın, Burcu Şimşek, Murat Aravi, Burcu Yeşil, Mustafa Akalın, Deniz Gizer, Orhan Dede, Deniz Özler, Ümit Özer, Dilara Koç, Egemen Hanımoğlu, Duygu Sedefoğlu, Mahmut Keçeoğlu, Ece Güneyli, Sadra Yaghoubi, Ela Selek, Doğukan Toyguş, Hande Melis Göksel, Veysel Doğuç, Mehlika Karabucak, Mehmet Ali Bilici, Memduha Özdemir, Hande Girişken, Müge Yılmaz, Nisan Yıldırım, Songül Güzelsoy, Pırıl Moray, Tülay Setrek, Nurgül Koçak, Selin Alptekin, Meseret Taze ve Serap Yüksel.”

 TANIR EMRE ÜZELGEÇİCİ’YE PLAKET

Öte yandan, ‘Engel Olma Destek Ol’ sloganıyla düzenlenen geceye katkı sunanlar arasında yer alan Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici de katkı ve destekleri nedeniyle plaket alan isimlerden biri oldu.  


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER