‘FIRSAT VERMEYİZ’

‘FIRSAT VERMEYİZ’

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Çukurova Metropol Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tanır Emre Üzelgeçici ve Metropol FM Genel Yayın Yönetmeni İlhan Geyik’i ziyaret etti. 
 
 AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de olası bir savaş senaryosunun peşinde olmadığına dikkat çekerek, “Biz hakkımızı yedirmemenin peşindeyiz. Yoksa Yunanistan ile savaşalım gibi bir derdimiz yok. Biz, savaş isteyenlere karşı ‘Hodri meydan!’ diyoruz. Akdeniz’de veya başka bir yerde Türkiye’nin haklarına kastedenlere fırsat vermeyeceğiz. Bu Türkiye eski Türkiye değil.” dedi. 

“GELİŞMELERİ GÖRÜYORDUK”
AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Doğu Akdeniz’in Türkiye için ‘stratejik’ bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Emperyalist devletlerin geçmişten kalan “sömürü düzeni” emellerini günümüzde de devam ettirmek istediklerini belirten Doğru, “AK Parti olarak 2018 seçimleri kampanyasında ‘beka meselesi’ derken, tüm açıklamalarımızda hep Suriye, Irak ve Doğu Akdeniz’den bahsettik. Biz bu gelişmeleri önceden görüyorduk. Çünkü emperyalist devletlerin kaynaklarımızı sömürme hazırlıkları vardı.” dedi.

“İLK ADIM LİBYA İLE ANLAŞMA”
91.00 frekansında yayın yapan Çukurova Metropol FM’de Gazeteci İlhan Geyik’in hazırladığı “Objektif” programına katılan Abdullah Doğru, ülke gündemine ve yerele ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunan Doğru, “Türkiye,  Akdeniz’de en uzun kıyı şeridine sahip bir ülke. Ancak şu anda bize sadece Antalya kıyılarında denize gerecek bir alan bırakmak istiyorlar. Bu konuda ülke olarak ilk karşı hamle Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde TBMM’de Libya ile yapılan anlaşma ile gerçekleştirildi.” diye konuştu. 

“KARARLI BİR TAVIR SERGİLEDİK”
Libya tezkeresi alınırken muhalefet partilerinin takındığı tavrı eleştiren Doğru, “Şu anda Yunanistan Doğu Akdeniz’de Avrupa Birliği (AB)’nin, İsrail’in, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika’nın desteğini arkasına almış durumda. Ama Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türk Silahlı Kuvvetleri, milleti ve devletiyle bir bütün olarak bu ülkelerin karşısına çıktı. Akdeniz’de dünyanın yoğun savaş ve uçak gemilerine rağmen Cumhurbaşkanımız, ’Hepiniz gelin, İşte meydan’ diyerek, bütün ülkelere karşı net tavrını sergiledi. Dünyada tarihinde böyle kararlı bir duruşu bulamazsınız.” şeklinde konuştu. 

“GEREKİRSE BEDEL DE ÖDERİZ”
Türkiye’nin Akdeniz için ortaya koyduğu tezlerin tamamının doğru olduğunu vurgulayan Abdullah Doğru, “Biz haklı olduğumuz için sesimiz daha gür çıkıyor. Meydan okuyoruz; çünkü hakkımızı kimseye yedirmek istemiyoruz. Bunun için gerekiyorsa bir bedel de öderiz.” ifadelerini kullandı. AK Parti hükümetinin ilk günden itibaren savunma sanayini çok ciddi yatırımlar yaptığının altını çizen Doğru, “İHA ve SİHA’larımızla savunma sanayinde büyün mesafe aldık. Yunanistan bizim için tehdit unsuru olamaz. Bu ülke hiçbir alanda Türkiye’ye karşı başarı elde etmesi mümkün değil.” açıklamasını yaptı. 

“YALAN SÖYLÜYORLAR”
AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Kozan’da yaşanan yangın felaketine dair “sabotaj” ihtimalinin bulunduğuna işaret ederek, “O bölgede alan kazanmanın dışında başka nedenler de olabilir. Konuyla ilgili 3, 4 şüpheli gözaltına alındı. ‘Adli kontrol’ şartı ile serbest bırakıldılar. Ancak soruşturma devam ediyor. Ormanda alan kazanmanın mümkün olmadığını artık herkes biliyor. Yanan ormanlık sahası tekrar ağaçlandırılacak.” dedi.

“DEVLET SEFERBER OLDU”
Kozan’daki orman yangında devlet ve millettin seferber olduğunu “mağdur ailelerin” yaralarını sarmak için tüm imkânların harekete geçirildiğini belirten Abdullah Doğru, “Orada devletimizin büyüklüğünü bir kez daha gördük. Yangın eş zamanlı dört yerde; kasti yapıldığı belli. Türkiye’nin 30 olan yangın söndürme helikopterlerinin 17’si Kozan’a geldi. Yangın kontrol altına alınmamış olsaydı; daha ciddi sıkıntılar yaşanabilirdi. Ülkemizin yangın söndürme kabiliyetinin ve kapasitesini yeniden ortaya koymuş oldu. Cumhurbaşkanımız yağından etkilenen köylüleri telefonla aradı; Bakanımıza vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının giderilmesi talimatını verdi. Evi yanan ailelerin konutları inşa edilecek. Telef olan hayvanlar yeniden alınacak. Köylülerimizin tüm zararları karşılanacak. Bu kapsamda ilk etapta gelen 1 milyon TL. kaynak ailelere dağıtıldı. O bölgedeki tüm köylülerin beyaz eşyaları tedarik edildi. Elektrik direkleri yenilendi. Vatandaşların mağduriyeti giderildi.” diye konuştu. 

“BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTÜYORLAR”
“CHP’li Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin beceriksizliğini örtmek için” “merkezi hükümetten destek alamıyoruz” dediklerini öne süren AK Parti Milletvekili Abdullah Doğru, şöyle devam etti: “Merkezi hükümetten AK Partili ile CHP’li Belediyeler arasında nasıl bir fark gözetildiğini göstersinler; ben de onlara ‘haklısınız; size haksızlık yapılıyor’ diyeyim. Yani Gaziantep Belediyesi iktidardan ne kadar pay alıyorsa; Adana, Mersin ve Antalya Belediyeleri de o oranda pay alıyorlardır. Yöneticiler ‘beceriksizliklerini örtmek için’, taraftarlarına ‘iktidarın kendilerine yardım etmediğini’ ileri sürerek, ayıplarını örtmeye çalışıyorlar. Biz 1994’te yerel seçimleri kazandığımız; 28 Şubat’ın üzerimizden geçtiği bir dönemde bile halka hizmet etmişiz. ‘Bize kan kusturdukları’ bir dönemde bile ‘merkezi hükümet bize yardım etmiyor’ demedik. İstanbul’un su ve çöp sorununu çözdük. Merkezi hükümete yüklenerek, toplumu kandırabilirsiniz; taraftarlarınıza mesaj verebilirsiniz; ama yalan söylüyorlar.”

“NEYİN HESABINI SORUYORLAR”
Beş yıl Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptığını hatırlatan Doğru, “Şehir Hastanesi’nin, Adliye Binasının ve yeni stadın imar planı geçerken bu yatırımlara kim destek verdi? Kim bu planlara karşı çıktı? O zaman bu planlara karşı çıkanlar şimdi neyin hesabını soruyorlar. O zaman merkezi hükümetten gelecek tüm yardımlara karşı gelenler, imar planlarını bile onaylamayanlar, Şehir Hastanesi’nin, Adli Binasının yerine karşı gelenler; bunların toplum önünde konuşacak yüzlerinin olmaması gerekir. Ama maalesef konuşuyorlar. Konuşsunlar; ama bahsettiğim bu konuların belgeleri Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtlarında mevcuttur. Hükümetimizin bunlara her hangi bir kısıtlama getirmesi mümkün değil. Devlet Bahçeli Köprüsü’nü Büyükşehir Belediyesi yapamayacağını söylediği için iktidar olarak biz inşaatı tamamlamaya karar verdik. Cumhurbaşkanımızın imzası ile köprünün bitirilmesi için gerekli ödenek aktarıldı. Ulaştırma Bakanlığı vasıtası ile Devlet Bahçeli Köprüsü’nü hizmete açacağız. Diğer kamu yatırımları da program çerçevesinde devam ediyor.” şeklinde konuştu.  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER