Hüseyin Sözlü: Silindir gibi ezeceğiz

Hüseyin Sözlü: Silindir gibi ezeceğiz

‘Cumhur İttifakı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 31 Mart’taki yerel seçimlerin Adana’da ‘Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanacağını, Büyükşehir ve 15 ilçeyi kazanacaklarını söyledi. Sözlü, “Silindir gibi ezip geçeceğiz. Yüzde 60+1 oyla Büyükşehir’i kazanıp, ‘Cumhur İttifakı’ olarak Adana’da da yeni bir başarı hikayesi yazacağız” dedi.


SONER KAN (ÖZEL RÖPORTAJ)

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda da ‘Cumhur İttifakı’ Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, 31 Mart’taki yerel seçimler için; “Silindir gibi ezip geçeceğiz. Büyükşehir ve 15 ilçeyi kazanıp, Adana’da yeni bir ‘başarı hikayesi’ yazacağız. Büyükşehir’i de yüzde 60+1 oyla kazanacağız” diyerek, iddialı bir çıkış yaptı.

ERDOĞAN’IN TAVİZSİZ TUTUMU ÖNEMLİ

15 Temmuz’daki ‘kanlı darbe girişimi’nin, Türkiye’de siyaseti ve öncelikleri değiştirdiğini kaydeden Hüseyin Sözlü, ‘Cumhur İttifakı’nın da bu ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çekti. Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, terörle mücadeledeki tavizsiz tutumu, üniter yapının korunması, milletin birliği ve kazanımların korunması konusundaki tavrının, iki parti arasındaki işbirliğini daha da önemli kıldığını belirtti.

 

AYNI PARTİNİN ADAYI GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Farklı düşüncelere sahip insanların aynı parti çatısı altında bir araya gelebileceğini dile getiren Sözlü, sahaya çıktıklarında tam bir işbirliği ve uzlaşı ortaya koyduklarını, başta Ömer Çelik ve Jülide Sarıeroğlu olmak üzere AK Partili kurmayların desteğini alıp, onlarla işbirliği yaptıklarını anlattı. Sözlü, “Sahada iki farklı partinin adayı olarak değil, ‘Cumhur İttifakı’ diye bir partinin adayları olarak uyum içinde çalışıyoruz. Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan da Adana’daki ittifak uyumunun bu şekilde sağlanmasından mutlular” yorumunu yaptı.

 

MHP’LİLERİN GÖNÜLLERİNİ MEST EDİYOR

Sözlü, “Sayın Cumhurbaşkanımızın vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve dirliği konusunda o kararlı ve tavizsiz duruşu, Adana’ya gelip MHP’nin 50. yılındaki ‘Alparslan Türkeş Üniversitesi’ armağanı, MHP’liler gönüllerini mest edecek dokunuşlar. Cumhurbaşkanımız bizim için gelecek adına ümitli mesajlar veriyor. Bu da MHP seçmeninin ‘Cumhur İttifakı’ adaylarına oy vermeye teşvik edip, tereddütleri de ortadan kaldırıyor” dedi.

 

BİR TEK PROJE BİLE AÇIKLAMADILAR

Sözlü, şöyle devam etti; “Türkiye’de açıklanan ilk belediye başkanı olmak, üzerimdeki sorumluluğu daha da arttırdı. Liderinizin güvendiği adamlardan birisiniz ve bu nedenle de başarmak zorundayız. Cenabı Allah’ın nasibi ve halkın teveccühü ama ortada da verilen hizmet, ortaya konulan kalıcı eserler var. Siz karşı ittifakın adayından bugüne kadar açıkladığı herhangi bir proje duydunuz mu? ‘Cumhur İttifakı’ndan başka proje açıklayan yok.”

 

‘60+1 OY’ İLE SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

Rakipleri için; “Tozumuza yetişemezler” yorumunu yapan Sözlü, “Bunu söylerken de sahayı görüyorum. Siz benim daha önce hiç ‘mağdur edebiyatı’ yaptığımı gördünüz mü? Bakın karşı ittifakın adayına. ‘Adana merttir’ söyleminden ‘Ağlayan Adana’ya döndü. Mert ve delikanlı adam, kendine güvenendir. Adana’nın mert ve delikanlı adayı benim. Benim hiç ağladığımı gördünüz mü? Silindir gibi ezip geçeceğiz. Seçimi de yüzde 60+1 oyla kazanacağız.”

 

BİR METREKAREYİ DAHİ İMARA AÇMADIK

Adana için ölçülerinin değişmediğini, aşağı Seyhan ve Yüreğir’in mutlaka yenilenmesi gerektiğini kaydeden Sözlü, Adana’nın yeniden eski günlerine geri dönebilmesi, bir cazibe merkezi haline gelmesi için bir metrekare dahi yeni imar izni vermediklerini hatırlattı. Sözlü, “Yeni arazileri imara açmanın çekiciliğine kapılmayan, Türkiye’deki tek belediye başkanıyım. Bunu Adana’nın geleceği için yaptık; kararlı bir duruş sergiledik” diye konuştu.METRO İKİNCİ DÖNEMDE HİZMETE AÇILACAK

Sözlü, “Biz, Adana’da hangi dev eseri hayata geçirirsek, bunu metro ile uyumlu yapıyoruz. Örneğin; ‘Devlet Bahçeli Köprüsü’ metroya uygun olarak inşa ediliyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Adana’daki mitinginde metronun ilk etabını iyileştirip, ikinci etabını tamamlayacaklarını dile getirdi. Bu ne demek? Metro ikinci dönem açılacak. Metro, Çukurova Üniversitesi’ne girip, Devlet Bahçeli Köprüsü aracılığıyla Turgut Özal’a bağlayıp, burada hafif raylı sistem olacak ve bu hattı Alparslan Türkeş Bulvarı’na ulaştıracağız” dedi.

BİR MİLYAR DOLARLIK TEMEL ATACAĞIZ

Hüseyin Sözlü, “Metrodan daha büyük mega proje olur mu? Devlet Bahçeli Köprüsü’nü açacağız bundan daha büyük proje olur mu? ‘Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ yatırıma açılıyor. Bir milyar dolarlık temel atacağız. ‘Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni Türk ve uluslararası kimyacıların kullanımına açacağız. Yani bunların hepsi Adana’yı önümüzdeki 10 yılda Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen kenti haline getirecek” ifadesini kullandı.

ONLARIN SADECE KAZANMAYI DÜŞÜNÜYOR

Sözlü, “Karşı ittifakın adaylarının Adana için herhangi bir hayali, plan ya da projeleri yok. Onlar için kazanmak bir zafer. Ama bir belediye başkanının seçimi kazandığı gün yükü artacak. Adana’nın güvenini almış adamın bir sürü sözü var. Ben bunun farkındayım. Halkın tarafımıza gösterdiği ilgi ve teveccüh ortada. Çok açık ve net söylüyorum; Zeydan Bey, Seyhan ve Çukurova’da da birinci olamayacak, seçimi kaybedecekler” yorumunu yaptı.

AVANTADAN BELEDİYE BAŞKANI OLDU

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Zeydan Karalar’ın, MHP’nin seçim başarısı sayesinde Seyhan’da seçimi kazandığını ima eden Sözlü, “Bugün karşı ittifakın Büyükşehir adayı, 2014’te bizim seçim başarımız sayesinde CHP’nin oyları artmadan avantadan başkan oldu. Eğer CHP’den biraz daha oy çalabilseydik bizim adayımız kazanacaktı. Onların herhangi bir başarı hikayesi yok ki. Biz, MHP’nin adayı olarak Adana’da hep bir barı hikayesi yazdık. Şimdi de ‘Cumhur İttifakı’nın adayıyım ve yeni bir başarı hikayesi daha yazacağız” dedi. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER