İSRAFIN ÖNÜNE GEÇTİK

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇTİK

Hayata geçirdiği projeleriyle adından söz ettiren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, yeni bir uygulamayı daha gerçekleştiriyor. Kurum bünyesindeki kiralık araçları iade eden Aydar, garajda atıl halde bekleyen hurda araçları tamir ederek, yeniden hizmete alıyor.


‘MAAŞINI ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLADI’

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Çukurova Metropol gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici’yi ziyaret etti. Yaklaşık altı ay gibi kısa bir sürede “farkındalık” oluşturan hizmetleriyle öne çıkan Aydar, vatandaşlar ile direkt iletişimi sağlamak için 31 Mart’ta seçildikten sonra ilk icraatı olarak makam kapılarını söktürerek, dikkat çekti. Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından Aydar, maaşını şehit ailelerine ve öğrencilere bağışlayarak, örnek bir davranış sergiledi.  Belediye binasına ‘TC’ ibaresine yerleştiren Aydar, makam aracını yeni evlenen çiftlere tahsis ederek, takdir topladı.

‘BELEDİYEYİ YÜZDE 50 KARA GEÇİRDİK’

Çalışmaları hakkında Metropol yazı işlerine değerlendirmelerde bulunan Aydar, yerel seçimler öncesi araç kiralarına toplam 3 milyon ödendiğini belirterek, “Bizler yüzde 50 tasarrufa giderek,  bu rakamı 1.5 milyona düşürerek, Belediyemizi yüzde 50 kara geçirdik. Böyle israfın önüne geçmiş olduk. Kiralık araçları iade ederek, bunların yerine kuruma ait 49 atıl haldeki araçların önemli bir kısmının tamir edilerek, tekrar devreye alındığını vurguladı. Göreve geldikten sonra 4 km. asfalt, 4 bin metre kare asfalt yol tadilatı, 4 km. kaldırım-parke yol tadilatı, 5 bin metre kare parke yol tadilatı yaptıklarını açıklayan Aydar, “Asfaltsız mahalle kalmayacak.” dedi.  

‘MAKAM İÇİN DEĞİL; HİZMET İÇİN GELDİK’

Metropol gazetesini ziyaret eden Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar,  geride bıraktığı altı ayda gerçekleştirdiği ve önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kurumda “israf düzenini”  bitireceğini dile getiren Aydar, “Mevki ve makam için değil; hizmet yapmak için geldik.” ifadelerini kullandı.

MAKAM ARACINI ÇİFTLERE TAHSİS ETTİ

Vatandaşlara kapalı olan Kültür Evi’ni gerçek hak sahibi olan halka açtığını dile getiren Aydar, “Makam aracımı gelin arabası yaptığım gibi Kültür Evini de Ceyhanlıların hizmetine sundum. Onların mutluluğuna ortak olmak ve verdiğimiz sözleri yerine getirmek bizleri onurlandırıyor.” şeklinde konuştu.

KREŞLER YAPILIYOR

Ceyhan’ın Namık Kemal, Konakoğlu ve Belediyeevleri Mahalleleri’nde 3 adet kreş yaptıklarını ifade eden Aydar, “Her bir kreş 6 sınıf olup; her sınıf 15-20 öğrenci kapasiteli olacaktır. Bu şekilde kreşlerden 300 öğrenci faydalanacaktır. Kreşlerdeki eğitim iki zamanlı yapılacaktır.” dedi. Küçükkırım Mahallesi’nde Yakup Pak, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde Hayal Park yaptıkları; Cumhuriyet Mahallesi’nde İsmet Çelikten Parkı’nı yenilediklerini anlatan Kadir Aydar, Ceyhan’ın çehresini değiştiren projelere başladıklarını kaydetti. Aydar, bu çerçevede “Nehir Projesini” gerçekleştirdiklerini belirten Aydar, “Ceynan’nın girişine kentsel dönüşüm alanına dönüştürmek için taş duvarları inşa ediyoruz. Bu taş duvar 1. Köprünün girişine kadar uzayacak. Bu vesile ile ilçenin girişi çöplük olmayacak, güzel görünecek. Taş duvarın hemen önünde yürüyüş yolu yaparak, hemşehrilerimize güzel bir hizmet kazandırıyoruz.” şeklinde konuştu. 

‘7/24 ÇALIŞIYORUZ’

Belediye ekiplerinin 7/24 çalıştığını aktaran Kadir Aydar, ilçe halkına yakışır hizmetler için seferber olduklarını söyledi. Ceyhan’da ölüm saçan kavşakların kapatıldığını belirten Aydar, sinek ile etkili mücadele ettiklerini ifade etti.  Mahallelerde ‘Halk Günleri’ düzenlediklerinin altını çizen Aydar, köylülerin sorunlarını yerinde dinlediklerini ve çözüm ürettiklerini dile getirdi. Aydar, bu toplantılarda herkesin taleplerini rahatlıkla gündeme getirdiğini ve buna uygun adımlar attıklarını bildirdi. Kent Meydana’nın temelini attıklarını hatırlatan Aydar,  “Yapılan her hizmet Ceyhan’a artı değer katıyor. Yaşlılarımız, kadınlarımız ve çocuklarımızın yaşam alanları daha da güzelleşiyor. Bu kapsamda Kent Meydanı’nın temellini attık. Burada sauna, kütüphane, kafeterya ve benzeri tüm ihtiyaçlar karşılanacak.” açıklamasını yaptı. 

‘ALO ÇÖP TAKSİ’

Temizlik işlerine büyük önem verdiklerine işaret eden Aydar, Ceyhan’da bir ilk olan ‘Alo Çöp Taksi’  uygulamasına başladıklarını söyledi. 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ YAŞATILACAK

Aydar, vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerin isimlerinin ilçede mahallelere verilerek,  yaşatılacağını açıkladı. Kadınlara yönelik projeleri hayata geçirdiklerini belirten Aydar, kültür, sanat ve sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini kaydetti. Aydar,  bu çerçevede 13 sinema, 5 adet tiyatro ve 2 adet konser gösterimi düzenlediklerini ifade etti. Belediye olarak sağlık hizmetlerine de destek verdiklerine dikkat çeken Aydar,  Halk Kart ile ilgili müracaatları almayı sürdürdüklerini anlattı. Üniversite öğrencilerine burs verdiklerini vurgulayan Aydar, engelli birimi kuracaklarının müjdesini verdi. 35 kişiye belediye dışında iş imkanına kavuşturduklarını dile getiren Kadir Aydar,  maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara  erzak, kıyafet ve eşya yardımında bulunduklarını sözlerine ekledi.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER