KANAL A, YENİ YAYIN DÖNEMİNE YENİLİKLERLE GİRİYOR

KANAL A, YENİ YAYIN DÖNEMİNE YENİLİKLERLE GİRİYOR

Adana’da yaklaşık 26 yıldır yayın yapan Kanal A Televizyonu, yeni yayın dönemine haber bültenleri, tartışma ve spor, film ve belgesel programları ile dolu dolu bir şekilde başlıyor.
 
Çukurova Metropol gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici’yi ziyaret eden Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Ekinci, yeni yayın dönemleri hakkında bilgi verdiler. İzleyiciye daha kaliteli ve kesintisiz bir yayın izletmek amacıyla 1 Ağustos itibariyle yaklaşık  kanalı HD’ye uyumlu hale getirdiklerini ifade eden Yavuz Yılmaz, “Televizyonumuzu HD’ye geçirerek, görüntü kalitesini en üst seviyeye çıkardık. Hâlihazırda hem karasal, hem de uydu yayınımız mevcut. Frekanslarımızı değiştirmeden SD’den HD’ye dönüştürdük. Aynı zamanda Teledünya, Digitürk gibi birçok platformda yayınlarımız mevcut.” dedi.


ADANA’NIN TANITIMA AĞIRLIK VERECEĞİZ’
Televizyonun altyapısını daha güçlü ve modern hale getirmek için bir takım değişiklikler yaptıklarını dile getiren Yavuz Yılmaz, “Bu çerçevede stüdyolarımızı daha estetik biçime getirdik. Televizyonda teknolojiyi yakalamak çok önemli. Bundan dolayı son teknoloji cihazlar ile programlar satın aldık. Yeni yayın döneminde düzgün bir ekiple Adana’yı daha iyi bir şekilde tanıtacağız. Ses getirin ve çok izlenen bir televizyon kanalı olmayı hedefliyoruz. Logomuza varana kadar her şeyi değiştiriyoruz.” diye konuştu.

‘REYTİNG ÖLÇÜMLERİMİZ OLACAK’
Yeni yayın döneminde reyting ölçümlerinin de olacağını dile getiren Yılmaz, “Hangi programımız ne kadar izlendiğini takip edeceğiz. Anlaştığımız bir firma ile reyting ölçümlerini yapıp, buna göre adımlar atacağız.” şeklinde konuştu. 

‘NİTELİKLİ ELEMANLARA YATIRIM YAPACAĞIZ’
Adana’nın yerel televizyonculukta daha iyi noktalara gelmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz, şöyle devam etti: “Eskiden Adana da yerel televizyon sayısı fazlaydı. O zaman ciddi bir elaman sıkıntısı yaşanıyordu. Ama bugün tam tersi bir durum var. Televizyon sayısı düştü; eleman sayısı fazla. Bizde işini iyi yapan profesyonel gazetecilerle birlikte çalışmaya özen gösteriyoruz. Evet teknoloji önemli; ama bunu doğru kullanacak elemanlar olmadıktan sonra bir şey ifade etmez. Bugünü kadar olduğu gibi bundan sonra da işini iyi yapan insanlarla Kanal A’yı daha iyi bir yere taşıyacağız.”

ENTEGRE STÜDYOYA SAHİBİZ
Kanal A Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuzhan Ekinci de Türkiye’de yayın yapan 48 yerel kanal içerisinde en büyük entegre stüdyoya sahip tek kuruluş olduklarını ifade etti. Canlı yayın aracı, 4.5G cihazları ile anlık canlı yayın yapma gibi bir çok imkana sahip olduklarının altını çizen Ekinci, “Ciddi yatırımlarla iyi bir altyapısı olan bir yayın organı haline geldik. Profesyonel bir ekiple yeni yayın dönemine izleyiciye keyif veren programlara imza atacağız.” dedi.
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER