KAZANIMLAR PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

KAZANIMLAR PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının imkânsızlıklarla, emanet ettiği ülkeye onlar kadar sahip çıkılmadığını ifade ederek, şunları kaydetti. Sümer; “Biz geçmişten ders alarak ülkemizi çağdaş, demokratik, uygar, daha adaletli bir şekilde gençlerimize teslim etmemiz gerekirken, maalesef kısır döngülerle, siyasi iç hesaplaşmalarla, ülkemizi zor şartlarda idare etmeye çalışıyoruz. Eğitim sistemimizle, tarımımızla, demiryollarımızla, havayollarımızla, sürekli zarar eden kurumlarımızla yoktan var ettiği fabrikalarımızı satarak, peşkeş çekerek, maalesef ülkemizi tarumar etmiş durumdayız.”dedi.

ÜLKEMİZ ÇAĞIN GERİSİNDE KALDIK  
CHP’li Orhan Sümer şöyle devam etti; “Yani düşünün 100 yıl önce Türkiye’nin tek Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 100 yıl sonrasını öngörüp, bizlere teslim ettikleri ülkeyi, onlar kadar koruyup kollayamıyoruz. O günün şartlarında Mustafa Kemal’in dünyada ilk seçme ve seçilme hakkını kadınlarımıza verdiği, ülkelerin başında gelen bir Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmiş, yoktan var ettiği fabrika, demiryolları, havayolları, tarım ve eğitim seferberliği ile emanet ettiği ülkemiz, dünyanın ve çağın çok gerisinde kaldı.”diye konuştu.

İŞSİZLİKTE ŞIRNAK’IN GERİSİNDEYİZ   
CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana’nın Türkiye’nin 5’inci Büyükşehri konumunda olduğuna işaret ederek, birçok alanda geri kaldığına vurgu yaptı. Sümer; “Adana’ya bağlı 15 ilçemiz var. Bu ilçelerimizde şu an en büyük sorun işsizlik, ekonomik sıkıntılar. O bölgelerde, tarımla, hayvancılıkla ilgili ciddi sıkıntılar var. Çiftçi maalesef ürettiğinin karşılığını alamıyor. Türkiye’nin en büyük sorununu, hayvan yetiştiriciler, besiciler yaşıyor. Bunun yanı sıra yüz yüze eğitim başlayacak, ailelerin en büyük sorunu çocuklarının eğitim masrafları. En küçük çocuğun okul masrafı bile 600 -1.500 TL arasında. Birçok ailede işsiz gençler var. Türkiye işsizler ordusuna dönmüş durumda. Şunun altını çizerek belirteyim, Türkiye’de işsizlik sıralamasında Şırnak’ın bile gerisine düşmüş durumdayız. Bu ülkeyi 20 yıldır AK Parti hükümeti yönetiyor. Tek sorumlusu da mevcut hükümettir. Yani hiç bir şey yapmamış gibi hala 20 yıl önceki iktidarları suçlayarak, bu işin altından kalkmaları mümkün değil. Şu anda Türkiye’de ki beceriksizliğin, sorumsuzluğun tek adresi, AK Parti hükümetidir.”diye konuştu.

SATA SATA BİTİREMEDİLER
Türkiye’nin iyi yönetilmekten ziyade, savrulduğunu dile getiren Sümer, Cumhurbaşkanın ülkeyi şahsın devleti durumuna getirdiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi; “Yani sağlıkla ilgili bir proje açıklanacak, Sayın Cumhurbaşkanı açıklıyor. Merkez Bankası’nın açıklaması gereken verileri bile Cumhurbaşkanı’ndan müsaade alınarak gerçekleşiyor. 83 milyonluk bir ülkeyi tek bir şahsın yönetmesi mümkün değil. Yönetememelerinin neticesini de 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ödüyor. Her alanda israf, denetimsizlik almış başını gidiyor. Hiçbir alanda sorumlu bulamıyorsunuz. Bir ülkeyi 20 yıldır yöneteceksin, eyyy naralarıyla muhalefet liderine, ona buna çatacaksın. Bunların bir kazması, dikili bir ağacı yok diyeceksin. Dikili bir ağacı yok derken, sata sata bitiremedikleri bir ülke teslim aldılar. Son 20 yılda 600 milyar dolara yakın özelleştirme yapmışlar. Eğer geçmiş hükümetler bir şey bırakmamışlarsa, herhalde AKP’liler babalarının mallarını satmıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin tapulu mallarını özelleştiriyorlar. Biz özelleştirmeye karşı değiliz, tabi ki bu yerinde yapılmalı.”şeklinde konuştu.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER