UÇAR ‘SEYHAN’ İÇİN ÇALIŞIYOR

 UÇAR ‘SEYHAN’ İÇİN ÇALIŞIYOR

 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri döneminde MHP Seyhan Belediye başkan aday adayı olan Şehmus Uçar, bu hedef doğrultusunda siyasi çalışmalarına devam ediyor. Spor kulüplerindeki faaliyetleriyle de tanınan Uçar,  farklı vesilelerle toplumun değişik kesimleriyle bir araya geliyor; vatandaşları dinliyor ve geleceğe dair projelerini anlatıyor. 

‘HALKIMIZA HİZMET ETMEK İSTİYORUM’
Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici’yi ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar, yaptığı açıklamada; 5 yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde tekrar MHP Seyhan İlçe Belediye başkan adaylığına talip olacağını ifade etti. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Uçar, “Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Seyhan’da belediye başkanı seçilerek, halkımıza hizmet etmek istiyorum.” dedi.

‘YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUM’
 Aday adaylık sürecinde yürüttüğü seçim çalışmalarına şimdi belediye meclis üyesi olarak aynı kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Uçar, “Seçimlerden birkaç ay öncesinden ortaya çıkıp insanlardan oy isteyen bir siyasetçi değilim. Önümüzde 5 yıl gibi uzun bir dönem olmasına rağmen; yarın seçim yapılıyormuş gibi ‘iyi ve kötü’ günlerinde ailelerimizi ziyaret ederek; onların sevinçlerini ve acılarını paylaşıyorum. Oda, dernek gibi sivil toplum kuruluşları ile bir araya geliyor; sorunlarını ve taleplerini dinliyor, not alıyorum; bunlara ilişkin çözüm önerilerimi dile getiriyorum.” diye konuştu. 
  
"SEYHAN’IN YARARINA OLAN HER PROJEYİ DESTEKLERİZ"

Çukurova Metropol Gazetesi’ne ziyaretinde; yazı işlerinin sorularını cevaplayan Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, daha güzel bir Seyhan ve Adana için çalıştıklarını ifade etti.
 
Seyhan Belediye Meclisi’nde 16 üyeye sahip Cumhur İttifakı’nın (AK Parti-MHP) ilçe halkının yararına olabilecek her türlü projeyi destekleyeceğini vurgulayan Şehmus Uçar, bu konudaki net tavırlarını meclisin ilk oturumunda Başkan Akif Kemal Akay’a ilettiklerini kaydetti. Başkan Akay’a, “Seyhan halkının yararına olacak her projede arkanızda durmaya hazırız.” mesajını verdiklerini hatırlatan Şehmus Uçar, “Belediyeler ne bir şirket, ne de kar amacı olan kurumlardır. Belediyeler, vatandaşların yerel sorunlarını çözmek, onları daha mutlu ve refah seviyelerini yükseltmek amacıyla hizmet veren birimlerdir. Bu anlamda biz Cumhur ittifakı olarak; Seyhan’da halkın faydasına olacak her hayırlı hizmeti desteklerken; olumsuz bulduğumuz konulara ise karşı çıkacağız. Çünkü seçmenin biz meclis üyelerinin omuzlarına yüklediği sorumluluk gereği böyle davranmak zorundayız. Seyhan'da yaşayan insanların haklarını gözetmek, temel görevimizdir. Bu çerçevede Seyhan’a yakışan her projenin önünü açacağız; bu doğrultuda atılacak adımların başarılı olması için çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu. 

“SEYHAN’DA İMAR SORUNLARI VAR”

 Seyhan’da ciddi imar sorunlarının bulunduğunu ve 96 mahallenin 75-80’ninde kentsel dönüşümün yapılması gerektiğine dikkat çeken Uçar, şöyle devam etti: “Aday adaylık öncesi ve sonrası süreçte Seyhan’ın bütün mahallelerini tek tek gezdim. Vatandaşların dertlerini ve beklentilerini dinledim. Ekibimle beraber mahallelerde olması gerekenlerin listesini çıkarttık. Şu anda mahallelerde altyapı, asfalt, temizlik, park, sinekle mücadele, semt pazarı, spor tesisi gibi pek çok sorun var. Seyhan'ın birçok yerinde (emin olun) çocukların oyun oynayabileceği herhangi bir yeşil alan veya park yok. Bu sıkıntıları meclis gündemine taşıyarak, bir an önce çözülmesi için mücadele vereceğiz.” diye konuştu

“SEYHAN’NIN BÜTÇESİ DOĞRU KULLANILMALI”

Mecliste, Seyhan Belediyesi’nin bütçesinin doğru ve zamanında yerinde kullanılması konusunda özellikle tavsiye ve uyarılarda bulunduklarını belirten Uçar, şunları söyledi: “Geçmiş dönemlerde olan hesapları istedik. Bu bütçe nereye harcamış?  İmar faaliyetleri hakkında bilgi talep ettik. Bu konular bundan sonrada gündemimizde olacak. Özellikle belediyenin bütçe harcamalarında sıkıntılar var. Seyhan Belediyesi, önceki dönem Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın görevi sırasında bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde borçlanmaya gitmiş. Karalar, geçmiş dönemde artı 7 milyon lira ile devir aldığı Seyhan Belediyesi’nin (bizim ısrarla borç miktarını istememiz sonucu) 140 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. Bana göre bu borç biraz daha fazla. 140 milyon borcun dışında 2019 yılının ilk 3 aylık döneminde bütçe ile ilgili bizlere net bir bilgi verilmedi. Belediye borçla boğuşuyor ve mevcut kaynaklar boş yere harcanmış. 31 Mart seçimlerinin üzerinde 5 ay geçti; bu borçtan dolayı Seyhan’da ‘acilen’ yapılması gereken hizmetlerde sorunlar yaşanıyor. Örneğin; asfaltsız sokaklardan geçilmiyor. Çöpler düzenli toplanmıyor. Sinekle yeterli mücadele yapılamıyor. Ayrıca Zeydan Karalar döneminde çöp konteynerlerinin yer altına alınması büyük bir hataydı. Oralar adeta sinek üretim merkezi haline gelmiş.  Çünkü yerin altındaki çöp konteynerlerinin atık kanallarıyla bağlantısı olmadığından kirli sular orada birikiyor. Buradan çevreye yayılan pis kokular hem vatandaşları rahatsız rahatsız ediyor, hem de sineklerin çoğalmasına neden oluyor. Bu yüzden Seyhan halkının perişan olduğunu düşünüyorum.” 

‘KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNANMAMALI’

Büyükşehir Belediyesi’nden çıkartılan işçiler konusunda da değerlendirmelerde bulunan Uçar, Başkan Karalar’ın seçimlerden sonra gerek sosyal medyada, gerekse basın yoluyla kurumda çok sayıda  “bankamatikçinin” varlığından bahsettiğini hatırlattı. Şehmus Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: “1 Nisan sabahından itibaren Zeydan Karalar, bu iddialarını her fırsatta gündeme getirdi. Bugün bu soruyu sormak lazım:  24 saatte nasıl bir bilgi akışı oldu da Büyükşehirde bu kadar ‘bankamatikçinin’ varlığı hemen tespit edildi?  Bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ‘Bankamatikçi varsa ben suç işlemişimdir. Gidin savcılığa suç duyurusunda bulunun’ dedi.  Ancak bu iddiayla ilgili herhangi bir gelişme olmadı. Kurumda 5, 10, 12 yıldır çalışan; güneşin altında çocuklarının nafakasını kazanan insanlar işten çıkarılmaya başlandı. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamaya hakkımız yok. Kaldı ki; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da televizyon ekranlarında ‘Kazandığımız Belediyelerde tek bir kişi çıkarmayacağız.’ demişti. Zeydan Karalar da benzeri ifadeleri kullanmıştı.  Verilen bu sözler, yapılan bu açıklamalar seçimden sonra ne çabuk da unutuldu.”   

BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ederek, yaptığı çalışmalar hakkında kendilerini bilgilendirdiklerini söyleyen Şehmus Uçar, Genel Merkez düzeyindeki ziyaret ve iletişiminin periyodik şekilde gerçekleştiğini kaydetti. Uçar, “Son ziyaretimde de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcılarımız ile bir araya geldim.  Adana’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında detaylı bilgiler paylaştım. Parti yöneticilerimiz ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundum.  Bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin tavsiyelerini ve iyi niyet dileklerini alarak, Adana’ya daha büyük bir aşk ve heyecan ile döndüm. Bu motivasyonla sahadaki çalışmalarımı devam ediyorum.”dedi.

“MHP’NİN TEŞKİLATLARI SAHADA”

 MHP Adana İl Teşkilatı’nın 31 Mart seçimlerinin değerlendirmesini yaptığını ve bu kapsamdaki faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam ettiğine işaret eden Şehmus Uçar, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin belirlediği “2023 hedefleri” doğrultusundaki bu adımların Adana genelinde daha fazla hissedileceğini bildirdi. 

“GENÇLERE DESTEK VERİYORUM”

Siyasi kimliğinin yanında daha önce Büyükşehir Belediyespor Kurucu Asbaşkanlığı; hâlihazırda ise Kiremithanespor Kulübü Asbaşkanlığı, Dağlıoğluspor Kulübü Onursal Başkanlığı görevlerini yürüttüğünü belirten Uçar, buradaki gayesinin de Adana’da çocuk ve gençleri spora yönlendirerek, onların daha verimli zaman geçirmelerini; böylece kötü alışkanlıklardan uzak tutmalarını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER