AYMAN ‘VAZGEÇMEM’ PARÇASI İLE MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU

AYMAN ‘VAZGEÇMEM’ PARÇASI İLE MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU

Adanalı genç sanatçı Mert Ayman,  ilk single çalışması olan “Vazgeçmem” i müzikseverlerle buluşturmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor. Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Adana’da Devlet Demir Yolları’nda çalışmaya başlayan Ayman, kamuda mühendisliğinin yanında profesyonel müzik hayatına da devam ediyor. “Elektronik pop” tarzı ile söz ve müziği kendisine ait olan “Vazgeçmem” parçası ile sevenlerinin karşısına çıkan Ayman, aldığı olumlu tepkilerle daha başarılı projelere imza atacağının işaretlerini veriyor. Çukurova Metropol gazetesine konuk olan Mert Ayman, müzik yaşamını ve geleceğe dair hedeflerini anlattı.

Müzik geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

Dededen ve babadan gelen bir müzik kültürümüz var. Babam udidir. Geçmişte birçok müzik cemiyetinde görev yapmıştır. Annem ise Adana Öğretmenler Korusu’nda solist. 27 yaşındayım; kendimi bildim bileli müziğin içerisindeyim. Küçük yaşlarımdan itibaren org ve mikrofonla tanıştım. Lisede ilk kez profesyonel anlamda gitar eğitimi aldım. Kendimi gitar üzerinde geliştirdim. Üniversite bir yıl kadar ise piyano ve şan eğitimine devam ettim. Konservatuar okumadım; fakat bu noktadaki eksikliklerimi dışarıdan aldığım eğitimlerle tamamlamaya çalışıyorum.

 İlk single çalışmanız olan ‘Vazgeçmem’den söz edebilir misiniz?

 ‘Vazgeçmem’, profesyonel anlamda ilk çalışmam. Yaklaşık bir yıl önce single çalışmasına başladım. İki parçayı daha aranje ettik. Fakat ilk başta bu parçayı (vazgeçmem) dinleyicilerle buluşturmaya karar verdik. Single 16 Ekim’de dinleyicilerle buluştu. Şu ana kadar çok güzel tepkiler aldım. Deniz-derya bir piyasaya girdiğimin farkındayım. Bunun için ilk adımımda söz ve müziği bana ait olan ‘Vazgeçmem’ parçası ile adımı duyurdum. Böylece bu yolda vazgeçmeyeceğimi sevenlerimle paylaşmış oldum. Bundan sonra da en büyük hayalim ürettiğim özgün parçaları dinleyicilere sunup; kalabalıklarla tek bir ağızdan söylemektir. Bu çalışma ile müzik yaşamımda önemli bir adım attığıma inanıyorum.
Müzik ve inşaat mühendisliği mesleğini bir arada nasıl yürütüyorsunuz?
Müzik ruhun gıdasıdır. Mesaim bittiği vakitlerde doğruca müziğe yöneliyorum. Müziği bir hobinin de ötesinde büyük bir aşk ve tutku ile gerçekleştiriyorum. Aynı zamanda müzik ile mühendisliğin birbirini beslediğine de inanıyorum. İşten arta kalan zamanlarımda müzik beni dinlendiriyor. Ertesi gün işe daha motive edilmiş bir şekilde gidiyorum.

Müzikteki hedefleriniz konusunda neler söyleyeceksiniz?

Önümüzdeki dönemde biraz yapılmayanı yapmak; ‘elektronik pop müziği’ batıdaki şekliyle hayata geçirmeyi düşünüyorum. Bunun da zamanla olacağına inanıyorum. Buda yavaş yavaş yazarak ve üzerinde düşünerek olabilecek bir iştir. Bu konuda şimdi ilk adımı attığım için mutluyum. Bunun devamı gelecektir. 
Single çalışmanızla ilgili müzik çevrelerinden nasıl tepkiler aldınız? 

Mevcut imkânlarımla bu çalışmayı gerçekleştirdim. Hatalarımız olabilir; ama genel olarak beğenildi. Sesimin biraz daha solo müziklere gittiği söyleniyor. Fakat ben hissettiğim ve inandığım yolda yürümek istiyorum. Bunun da ilerleyen zamanlarda daha da beğeni toplayacağını tahmin ediyorum. Single ile birlikte konser programlarım olacak. Bunun altyapısını arkadaşlarımla birlikte hazırlıyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren konserlere başlayacağız. Müzik kariyerimi Adana yerelinden ulusal boyuta taşımak gibi bir idealim var. Adana’da birkaç sanat merkezinde çalışmalarım var. Aynı zamanda Öğretmenler Korosu’nda verdiğim konser benim için iyi bir tecrübe oldu.  Single çalışmalarımın devamı gelecek. Her türlü eleştiriye açığım. Başarının adım adım geleceğine olan inancım tamdır.
  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER