Ramazan Demir: Hüseyin Başkanımla Devam Edeceğiz

Ramazan Demir: Hüseyin Başkanımla Devam Edeceğiz

Adana Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan R&D Büfe sahibi Ramazan Demir, yerel seçimlere kısa bir süre kala yapılan çalışmaları değerlendirdi ve  bir esnaf olarak belediyeden beklentilerini dile getirdi.

Adana’da gerçek hizmeti Hüseyin Sözlü yapıyor, ben onun başarılı olacağını düşünüyorum diyen Demir, “Allah izin verirse Adana Hüseyin Başkanımla devam edecek” şeklinde konuştu. Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici’yi yerinde ziyaret eden Ramazan Demir ile yapmış olduğumuz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

Adım Ramazan Demir, Adana’da esnafım. R&D büfenin sahibiyim. Aynı zamanda fotoğrafçılık işiyle de uğraşıyorum. 30 yaşındayım. Az çok siyasi bağlantılarım var, Milliyetçi Hareket Partisiyle bağlantım var.


Yerel seçimler yaklaşırken adaylar son çalışmalarına hızla devam ediyorlar. Peki sizce yapılan seçim çalışmalarına göre yerel seçimlerde kimin başarılı olacağını düşünüyorsunuz? Bu konuyla alakalı olarak neler söylemek istersiniz?

Ben Hüseyin Sözlü’nün başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü gerçek hizmeti o yapıyor. Kırsal bölgelere yatırımlar yapıyor, o bölgelerin hizmete daha fazla ihtiyacı olduğunu biliyor ve oralara yaptığı çalışmalar gözle görülüyor. Parti ayrımı yapmıyor, herkesi bir görüyor. İnsan olarak ele alıyor. Birkaç güzel hareketine şahit oldum. Arazide karşılaştık kendisiyle, kendi özel aracından inip tarladaki işçileri kucakladı. Bu benim çok hoşuma gitti. Bir belediye başkanı olarak işçilere verdiği değer beni çok etkiledi. Ne güzel bir belediye başkanımız var.

Esnaf olarak kazanacak olan Belediye Başkanından ne gibi beklentileriniz var?

İşsizlik sorunu çok fazla var, öncelikle bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Kazanan belediye başkanından ilk isteğimiz budur. Allah izin verirse Hüseyin Sözlü Başkanım kazanacak. Bir de Adana’ya yatırımlar yapılsın istiyoruz. Kooperatiflerin kurulması lazım. Bu durum işsizliği de azaltır.

Büyükşehir Belediyesi’nin geçmiş dönemde yapmış olduğu çalışmaları yeterli buluyor musunuz?

Eksiklikler muhakkak var. Ama şimdi bir de onların açısından bakmak var. Bütün belediye başkanları ister ki daha da fazla çalışmalarımız olsun, daha güzel hizmetlerimiz olsun, yıllarca ismimiz anılsın isterler. Ama birtakım şeyleri bütçe yetersizliğinden dolayı yapamıyorlar. Belediye Başkanımızdan daha güzel daha verimli hizmetler bekliyoruz, Allah izin verirse Hüseyin Başkan’dan. 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER